Home / SVET / Chorvátsko zlikvidovalo protilodnú mínu z druhej svetovej vojny, evakuovalo aj časť mesta

Chorvátsko zlikvidovalo protilodnú mínu z druhej svetovej vojny, evakuovalo aj časť mesta

20.3.2023 (SITA.sk) – Chorvátske úrady v nedeľu zlikvidovali veľkú protilodnú mínu z druhej svetovej vojny, ktorá bola na dne mora neďaleko mesta Rijeka, ktoré je dôležitým prístavom na severnom pobreží Jadranského mora. Miestne úrady pred začatím operácie rozozvučali varovné sirény.

Ešte predtým evakuovali časť mesta a zároveň zastavili všetku dopravu, aby oblasť zabezpečili pred tým, ako mínu so 690 kilogramami výbušnín premiestnili.

Chorvátski predstavitelia uviedli, že mína, ktorú objavili vlani v júni, bola príliš blízko mesta a museli ju presunúť ďalej a až potom núdzové tímy mohli vykonať jej kontrolovanú detonáciu.

Viac k témam: Druhá svetová vojna, Evakuácia, Likvidácia munície, Míny
Zdroj: SITA.sk – Chorvátsko zlikvidovalo protilodnú mínu z druhej svetovej vojny, evakuovalo aj časť mesta © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Väčšina Európanov súhlasí s Macronovým názorom na Čínu a USA. Respondenti chcú sankcie pre Peking, ak bude dovávať zbrane Rusku

Väčšina ľudí želá, aby Európa zostala neutrálna v prípade akéhokoľvek konfliktu Spojených štátov a Číny súvisiaceho s Taiwanom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *