Home / SLOVENSKO / Najvyšší súd sa bude opäť zaoberať prípadom expolicajta Kučerku

Najvyšší súd sa bude opäť zaoberať prípadom expolicajta Kučerku

19.3.2023 (SITA.sk) – Najvyšší súd SR má na štvrtok 23. marca vytýčený ďalší termín verejného zasadnutia v trestnej veci obžalovaného expolicajta Mariána Kučerku. Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, ďalšie termíny zasadnutia sú vytýčené aj na 30. marca a 4. a 11. mája. Bývalý vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry, ktorý je neprávoplatne odsúdený za prijímanie úplatku, sa momentálne nachádza v Bosne a Hercegovine, kde požiadal o azyl.

Nespravodlivý politický proces

Dôvodom je podľa expolicajta to, že na Slovensku čelí nespravodlivému politickému procesu. Miestne orgány ho začiatkom februára zadržali, keďže je na neho vydaný európsky zatykač, sudca v Sarajeve ho však po výsluchu prepustil na slobodu.

Opakovane sa nedostavil na súd

Expolicajt sa opakovane nedostavil na zasadnutie Najvyššieho súdu SR, ktorý mal rozhodnúť o jeho odvolaní proti neprávoplatnému odsúdeniu za prijímanie úplatku.

Súd tak musel postupne odročiť alebo zrušiť termíny zasadnutí určené na 24. novembra minulého roku a na 12. a 19. januára a 2. a 9. februára februára tohto roku. Marián Kučerka neúčasť ospravedlňoval zlým zdravotným stavom a pobytom v Bosne a Hercegovine.

Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici uznal v marci minulého roku bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry za vinného z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Zároveň mu uložil úhrnný trest 11 rokov väzenia so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia, a tiež trest prepadnutia majetku, ako aj ochranný dohľad vo výmere jeden rok. Marián Kučerka, ktorého obvinili v rámci policajných akcií Očistec aj Judáš, sa proti verdiktu odvolal.

Viac k témam: expolicajt, Kauza Judáš, Kauza Očistec, obvinenie z prijímania úplatku, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Najvyšší súd sa bude opäť zaoberať prípadom expolicajta Kučerku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenská firma AJ Investments bude spolupracovať so svetoznámym investorom a miliardárom Marcom Lasrym

Miliardár a svetový investor Marc Lasry predstavil svoj nový fond, ktorého cieľom je podporovať a rozvíjať perspektívne športové odvetvia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *