Home / SVET / Rusko podľa OSN na Ukrajine spáchalo celý rad vojnových zločinov, vrátane nezákonnej deportácie detí

Rusko podľa OSN na Ukrajine spáchalo celý rad vojnových zločinov, vrátane nezákonnej deportácie detí

16.3.2023 (SITA.sk) – Rusko podľa komisie Organizácie Spojených národov počas vojny na Ukrajine spáchalo celý rad vojnových zločinov. Moskva sa na Ukrajine „dopustila celej škály porušení ľudských práv a medzinárodného humanitárneho práva,“ konštatuje správa Nezávislej medzinárodnej vyšetrovacej komisie pre Ukrajinu, ktorú zverejnila vo štvrtok. Informuje o tom portál cnn.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Správa tvrdí, že k vojnovým zločinom z ruskej strany patria „útoky na civilistov a energetickú infraštruktúru, úmyselné zabíjanie, nezákonné zadržiavanie, mučenie, znásilňovanie a ďalšie sexuálne násilie a tiež nezákonné deportácie detí„.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojnový zločin
Zdroj: SITA.sk – Rusko podľa OSN na Ukrajine spáchalo celý rad vojnových zločinov, vrátane nezákonnej deportácie detí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fínsko sa k NATO formálne pripojí v „nadchádzajúcich dňoch“, proces so Švédskom sa zasekol

Jens Stoltenberg sa optimisticky vyjadril aj v súvislosti so šancami na vstup Švédska, ktoré o členstvo v NATO požiadalo spolu s Fínskom krátko po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    OSN je stetka vydrzovana Spojenymi statmi…oni su ochotni odsuhlasit ako USA viedlo tie desiatky dobivacnych vojen v bielych rukovickach…Rusko na vas kadí…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *