Home / SVET / Ofenzíva Wagnerovcov pri Bachmute sa blíži k vrcholu, analytici zaznamenali spomalenie ruských operácií

Ofenzíva Wagnerovcov pri Bachmute sa blíži k vrcholu, analytici zaznamenali spomalenie ruských operácií

16.3.2023 (SITA.sk) – Celkové tempo ruských operácií na Ukrajine sa v porovnaní s predchádzajúcimi týždňami spomalilo. V najnovšej aktualizácii to naznačujú analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Analytici tvrdia, že ruské sily dosiahli za ostatný týždeň len minimálne taktické zisky pozdĺž celej frontovej línie v Luhanskej oblasti. Naopak, ukrajinské sily mohli nedávno prejsť do protiútoku a znovu získať územie v Luhanskej oblasti.

Podľa ISW sa zdá, že ofenzíva žoldnierskej Wagnerovej skupiny v bachmutskom smere sa blíži k svojmu vrcholu.

„Strata živej sily, delostrelectva a techniky v bojoch o Bachmut pravdepodobne obmedzí schopnosť skupiny dokončiť tesnejšie obkľúčenie Bachmutu alebo získať významné územia v bitkách o mestské oblasti,“ prognózuje ISW.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Inštitút poznamenáva, že kontrola nad malými dedinami severne od Bachmutu a východne od diaľnice pravdepodobne nezlepší schopnosť Wagnerovcov dobyť samotný Bachmut alebo dosiahnuť iné operačne dôležité úspechy.

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Ofenzíva Wagnerovcov pri Bachmute sa blíži k vrcholu, analytici zaznamenali spomalenie ruských operácií © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čína naznačila zvýšenie vojenskej pomoci Rusku, ale podľa Bidena zatiaľ zbrane neposkytla

William Burns minulý mesiac uviedol, že Spojené štáty sú presvedčené, že Čína uvažuje o dodávkach letálnych zbraní Rusku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *