Home / SVET / Vo Viedni hrozia teroristické útoky, upozorňuje polícia

Vo Viedni hrozia teroristické útoky, upozorňuje polícia

15.3.2023 (SITA.sk) – Rakúska polícia v stredu varovala pred možným „islamsky motivovaným útokom“ proti kostolom a ďalším miestam bohoslužieb vo Viedni.

Odvolávala sa pritom na nezverejnené informácie, ktoré dostala tamojšia spravodajská služba. Viedenská polícia na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedla, že zvýšila bezpečnosť pred niektorými budovami a posilnila prítomnosť policajtov v rakúskej metropole.

Policajné hliadky pri kostoloch

Policajné oddelenie uviedlo, že nevie predpovedať, ako dlho budú platiť ich bezpečnostné opatrenia. „Policajti sú vybavení nepriestrelnými prilbami a vestami a útočnými puškami. Budú vykonávať dozornú činnosť a tiež kontroly v cestnej premávke,“ povedal pre miestnu rozhlasovú stanicu Radio Wien policajný hovorca Markus Dittrich.

Ďalšie podrobnosti o pozadí hrozby neuviedol, uviedol však, že v blízkosti kostolov bude hliadkovať viac policajtov. Polícia požiadala ľudí, aby na sociálnych sieťach nezverejňovali zábery ani videá nasadených policajtov.

Katolícke kostoly ostanú otvorené

Viedenský Dóm svätého Štefana bol v stredu preplnený veriacimi a turistami. Hovorca viedenskej arcidiecézy pre agentúru AP uviedol, že katolícke kostoly sa nezdajú byť hlavným cieľom.

„Nezdá sa, že by sa to primárne týkalo nás. Hoci nás polícia informovala o všeobecnom ohrození, tiež nám povedali, že veriacim žiadne bezprostredné nebezpečenstvo nehrozí. Rozhodli sme sa preto ponechať kostoly otvorené pre verejnosť a sláviť všetky bohoslužby podľa plánu,“ povedal Michael Prüller.

Viac k témam: teroristická hrozba, Teroristické útoky
Zdroj: SITA.sk – Vo Viedni hrozia teroristické útoky, upozorňuje polícia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Moskva stratila ďalších viac ako 1100 vojakov, Kremeľ prišiel aj o osem tankov

Od začiatku vojny Rusko podľa Kyjeva celkovo stratilo už 8 009 tankov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *