Home / SLOVENSKO / Heger riešil s prezidentom Pavlom viaceré témy a ich spoločným cieľom je prinavrátiť občanom dôveru v politiku

Heger riešil s prezidentom Pavlom viaceré témy a ich spoločným cieľom je prinavrátiť občanom dôveru v politiku

14.3.2023 (SITA.sk) – Dočasne poverený premiér Eduard Heger vníma návštevu českého prezidenta Petra Pavla na Slovensku tesne po jeho inaugurácii ako signál silných susedských vzťahov.

Ako ďalej napísal na sociálnej sieti, obaja zdieľajú hodnoty demokracie a zasadzujú sa za politiku slušnosti. Heger zároveň tvrdí, že ich spoločným cieľom je prinavrátiť občanom dôveru v politiku. Na pondelňajšom stretnutí diskutovali o viacerých témach.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Nový český prezident Petr Pavel navštívil Slovensko (fotografie)

Zhodli sme sa na tom, že pre zlepšenie sociálneho a ekonomického vývoja našich krajín je kľúčové, aby na Ukrajine zavládol mier. Slovensko a Česko môžu a mali by zohrať dôležitú úlohu aj pri následnej povojnovej obnove Ukrajiny. Hovorili sme aj o spolupráci vo V4 či boji s dezinformáciami,“ uviedol Heger.

Premiér zároveň ocenil, že Pavel chce byť nositeľom pokoja, stability a demokratických hodnôt. „To je vízia aj mojej politiky a o to viac mu v tomto odhodlaní želám veľa úspechov,“ dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Český prezident, Premiér Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt, V4 Visegrádska štvortka
Zdroj: SITA.sk – Heger riešil s prezidentom Pavlom viaceré témy a ich spoločným cieľom je prinavrátiť občanom dôveru v politiku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenská firma AJ Investments bude spolupracovať so svetoznámym investorom a miliardárom Marcom Lasrym

Miliardár a svetový investor Marc Lasry predstavil svoj nový fond, ktorého cieľom je podporovať a rozvíjať perspektívne športové odvetvia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *