Home / SLOVENSKO / Matovič chce v Michalovciach zastaviť „bojové akcie“ Káčera, na diskusii je bez ochranky (naživo)

Matovič chce v Michalovciach zastaviť „bojové akcie“ Káčera, na diskusii je bez ochranky (naživo)

13.3.2023 (SITA.sk) – Líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič chce diskusiou v Michalovciach zastaviť „bojové akcie“ dočasne povereného ministra zahraničia Rastislava Káčera, ktorý sa podľa neho chystal každý týždeň chodiť po Slovensku a vyžívať sa v tom, ako bude nadávať ľuďom.

Poctivá diskusia o názoroch ľudí

Matovič to vyhlásil na pondelňajšom tlačovom brífingu pred diskusiou. „Treba ísť poctivo diskutovať o názoroch ľudí, aj keď sa nám tie názory nepáčia. Minister zahraničných vecí ma nazval podliakom za to, že si trúfnem ponúknuť ľuďom debatu bez ochranky a bez urážok,“ myslí si líder OĽaNO.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Dodal, že Káčer svoju pozíciu diplomata nezvláda. Matovič na sociálnej sieti taktiež uviedol, že prirovnávať ľudí k dobytku či opiciam, „z ktorých by sa ich starí rodičia dogrcali, je nehodné akéhokoľvek politika a nie ešte najvyššieho diplomata v štáte“.

Reverz u ochrankárov

Líder OĽaNO ďalej ubezpečil, že táto akcia nie je útokom voči nikomu, ale len zdvihnutým prstom pre Rastislava Káčera, aby sa ďalej neuberal cestou, že budem ľuďom nadávať.

„Nech bojuje s politikmi, ktorých chcú títo ľudia voliť, nech konfrontuje ich. Môže aj hrubšími slovami, keď chce a robí mu to dobre. Verím, že Káčer si to zoberie k srdcu a každú ďalšiu debatu už bude robiť kultivovane a nie ako primitív,“ povedal.

Matovič zároveň uviedol, že o 14:00 podpísal reverz u ochrankárov a diskusia s verejnosťou v Michalovciach sa tak uskutoční bez nich. „Prišiel som s nimi, keďže ochranku mám pridelenú do 23. marca. Reverz platí do odvolania. Úrad pre ochranu ústavných činiteľov vyhodnotil, že ochranku potrebujem,“ tvrdí Matovič a dodal, že každý týždeň dostane dva či tri listy, v ktorých sa mu niekto vyhráža zabitím. „Keď si ma niekto zastreliť chce, nech si ma zastrelí,“ povedal.

Naživo: Diskusia v Michalovciach

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO)
Zdroj: SITA.sk – Matovič chce v Michalovciach zastaviť „bojové akcie“ Káčera, na diskusii je bez ochranky (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ekval IT 2024: Bez feministov to nepôjde

O príležitostiach pre ženy, ale aj témach ako domáce násilie či kybernetická bezpečnosť rozprávali inšpiratívne spíkerky a spíkri na 4. ročníku podujatia Ekval IT.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *