Home / SVET / Belgickí poslanci uznali hladomor na Ukrajine zo začiatku 30. rokov minulého storočia za genocídu

Belgickí poslanci uznali hladomor na Ukrajine zo začiatku 30. rokov minulého storočia za genocídu

10.3.2023 (SITA.sk) – Dolná komora belgického parlamentu čiže Snemovňa reprezentantov uznala hladomor na Ukrajine zo začiatku 30. rokov minulého storočia za genocídu namierenú proti ukrajinskému ľudu.

„Je to historické hlasovanie belgickej Snemovne reprezentantov. Ďalší štát uznal Hladomor v rokoch 1932 – 1933 za genocídu proti ukrajinskému ľudu,“ napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter o štvrtkovom hlasovaní ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Dokument, ktorý schválili členovia dolnej komory belgického parlamentu, zároveň odsudzuje „modernú manipuláciu historickej pamäte, ktorej sa dopúšťa ruský režim, aby zabezpečil svoje prežitie“.

Hladomor zo začiatku 30. rokov 20. storočia na Ukrajine v uplynulých mesiacoch uznalo za genocídu niekoľko európskych parlamentov. Pätnásteho decembra 2022 ho za genocídu uznal aj Európsky parlament.

Viac k témam: Genocída, Hladomor, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Belgickí poslanci uznali hladomor na Ukrajine zo začiatku 30. rokov minulého storočia za genocídu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd USA umožnil bývalému prezidentovi Trumpovi zúčastniť sa na primárkach vo všetkých štátoch

Zamietol tak pokusy štátov, ktoré chceli zablokovať túto možnosť pre jeho rolu pri nepokojoch v Kapitole v januári 2021.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    miliony africanov mrtvych od hladu v byvalych belgickych koloniach to si nechcete vy hňupi odhlasovat ako belgicku genocidu spachanu v Afrike?…je pokrytecke ked ten co smrdi ako tchor zacne hovorit aky zapach sa siri od susedov…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *