Home / SVET / Kráľ Karol III. udelil princovi Edwardovi titul vojvoda z Edinburghu, ktorý mal predtým ich zosnulý otec

Kráľ Karol III. udelil princovi Edwardovi titul vojvoda z Edinburghu, ktorý mal predtým ich zosnulý otec

10.3.2023 (SITA.sk) – Britský princ Edward dostal nový titul a je vojvodom z Edinburghu. Titul, ktorý mal pred ním jeho zosnulý otec princ Filip, mu udelil jeho najstarší brat kráľ Karol III. pri príležitosti jeho 59. narodenín. Oznámil to Buckinghamský palác, informuje spravodajský portál BBC.

Princ Edward, najmladší z detí zosnulej kráľovnej Alžbety II., bude mať nový titul do konca života. Nebude však dedičný. Predošlý Edwardov titul gróf z Wessexu prešiel na jeho 15-ročného syna Jamesa.

Podľa BBC princ Filip chcel, aby jeho titul, ktorý dostal v deň svadby s Alžbetou, dostal Edward. Konečné rozhodnutie však bolo na kráľovi Karolovi.

Vojvoda z Edinburghu a jeho manželka vojvodkyňa Sophie sa neskôr počas dňa ukážu v Edinburghu. Manželia by sa tam mali zúčastniť na podujatí k prvému výročiu vojny na Ukrajine.

Zdroj: SITA.sk – Kráľ Karol III. udelil princovi Edwardovi titul vojvoda z Edinburghu, ktorý mal predtým ich zosnulý otec © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Súdna rada SR zvolila kandidátov na post sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva, jedným z nich je aj bývalý politik Procházka (video)

Rozhodnutie musí ešte odobriť vláda, pričom jedného sudcu spomedzi kandidátov nakoniec zvolí Parlamentné zhromaždenie Rady Európy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *