Home / SVET / Rusko podľa rozviedky pripravuje rozsiahlu provokáciu na bielorusko-ukrajinskej hranici

Rusko podľa rozviedky pripravuje rozsiahlu provokáciu na bielorusko-ukrajinskej hranici

10.3.2023 (SITA.sk) – Rusko plánuje v blízkej budúcnosti rozsiahlu provokáciu na hranici Bieloruska s Ukrajinou. Podľa spravodajského portálu Kyiv Independent to uviedlo hlavné spravodajské riaditeľstvo ukrajinského ministerstva obrany (GUR), podľa ktorého by provokácia mohla zahŕňať ničenie zariadení infraštruktúry a civilné obete.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Provokáciu do Bieloruska podľa informácií GUR príde vykonať niekoľko skupín Rusov. Cieľom tohto počíňania má byť vytvorenie negatívnej verejnej mienky o Ukrajine medzi Bielorusmi a zabezpečenie plnej účasti Minsku na ruskej vojne voči Ukrajine.

Dianie by vraj mal prísť pokrývať prominentný kremeľský propagandista Vladimir Solovjov. Ruské štátom kontrolované médiá by mohli z miesta vysielať naživo 11. marca. GUR zdôraznil, že Ukrajina nevedie žiadne bojové operácie na území Bieloruska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Bielorusko nie je oficiálne zapojené do vojny na Ukrajine, ale umožnilo ruským silám útočiť na krajinu z jeho územia.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusko podľa rozviedky pripravuje rozsiahlu provokáciu na bielorusko-ukrajinskej hranici © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Top foto dňa (17. jún 2024): Pellegrini na samite EÚ, Slovan Bratislava u primátora Valla či pohreb viceprezidenta Malawi

Pondelok očami fotografov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *