Home / SVET / Rusko podľa rozviedky pripravuje rozsiahlu provokáciu na bielorusko-ukrajinskej hranici

Rusko podľa rozviedky pripravuje rozsiahlu provokáciu na bielorusko-ukrajinskej hranici

10.3.2023 (SITA.sk) – Rusko plánuje v blízkej budúcnosti rozsiahlu provokáciu na hranici Bieloruska s Ukrajinou. Podľa spravodajského portálu Kyiv Independent to uviedlo hlavné spravodajské riaditeľstvo ukrajinského ministerstva obrany (GUR), podľa ktorého by provokácia mohla zahŕňať ničenie zariadení infraštruktúry a civilné obete.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Provokáciu do Bieloruska podľa informácií GUR príde vykonať niekoľko skupín Rusov. Cieľom tohto počíňania má byť vytvorenie negatívnej verejnej mienky o Ukrajine medzi Bielorusmi a zabezpečenie plnej účasti Minsku na ruskej vojne voči Ukrajine.

Dianie by vraj mal prísť pokrývať prominentný kremeľský propagandista Vladimir Solovjov. Ruské štátom kontrolované médiá by mohli z miesta vysielať naživo 11. marca. GUR zdôraznil, že Ukrajina nevedie žiadne bojové operácie na území Bieloruska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Bielorusko nie je oficiálne zapojené do vojny na Ukrajine, ale umožnilo ruským silám útočiť na krajinu z jeho územia.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusko podľa rozviedky pripravuje rozsiahlu provokáciu na bielorusko-ukrajinskej hranici © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Odmietne Fínsko ponuku Turecka? Prezident Niinistö pripustil vstup do NATO ešte pred Švédskom

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan povedal, že jeho vláda bude napredovať v procese ratifikácie prihlášky Fínska do aliancie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *