Home / SLOVENSKO / Do Slovenských rekordov zapísali najväčšie krňačky na svete, atrakciu obrovských parametrov (foto)

Do Slovenských rekordov zapísali najväčšie krňačky na svete, atrakciu obrovských parametrov (foto)

9.3.2023 (SITA.sk) – Atrakciou štvrtého ročníka medzinárodných pretekov v krňačkách, ktoré sa uskutočnili vo februári na južnej strane Chopka v Krupovej, boli najväčšie krňačky na svete.

Ako na webových stránkach informuje Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie, tieto nezvyčajné sane boli zapísané do Slovenských rekordov roka 2023.

Netradičná športová disciplína

Atrakcia má obrovské parametre – dĺžku 628 centimetrov, šírku 242 centimetrov, výšku v rohoch 260 centimetrov a hmotnosť 496 kilogramov. Klzné plochy krňačiek majú až 12 centimetrov a naraz dokážu odviezť až 60 ľudí.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Tieto krne boli zostavené vo Švajčiarsku, tvorcom ktorých je veľký nadšenec tejto netradičnej športovej disciplíny so švajčiarskym pôvodom a menom Fritz Dönni. Pri ich dovoze na miesto konania sa pretekov musel prekonať vzdialenosť viac ako 1 110 kilometrov z obce Hätzingen,“ popisuje OOCR.

Krne budú vystavené v Jasnej

Rekord je zaujímavý aj tým, že tvorcom je občan mimo Slovenska, ktorý ich v deň konania pretekov oficiálne daroval OOCR Región Horehronie. Pri zápise bola prítomná aj predstaviteľka organizácie, destinačná manažérka Kristína Korenčíková, ktorá prevzala certifikát o platnom slovenskom rekorde.

Krne budú vystavené v lyžiarskom stredisku Jasná pod južnými svahmi Chopka v Krupovej. Návštevníci ich tu budú môcť obdivovať počas celého roka a tiež sa na nich odfotiť, čím si so sebou odnesú krásnu spomienku z návštevy Horehronia.

Viac k témam: Horehronie, krňačky, Preteky, Slovenský rekord
Zdroj: SITA.sk – Do Slovenských rekordov zapísali najväčšie krňačky na svete, atrakciu obrovských parametrov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívny ozbrojený muž v centre Bratislava napádal ľudí, policajti ho spacifikovali

Muž počas úteku zahodil na zem nôž, ktorý policajti zaistili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *