Home / SVET / Spojené štáty a ich spojenci zmrazili majetok ruských oligarchov za viac ako 58 miliárd dolárov

Spojené štáty a ich spojenci zmrazili majetok ruských oligarchov za viac ako 58 miliárd dolárov

9.3.2023 (SITA.sk) – Spojené štáty a ich spojenci v minulom roku zmrazili alebo skonfiškovali aktíva ruských oligarchov v hodnote viac ako 58 miliárd dolárov. Západné vlády týmto naďalej zvyšujú tlak na Kremeľ, ktorý už viac ako rok vedie krvavú vojnu na Ukrajine a nič nenasvedčuje tomu, že by v nej plánoval poľaviť. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Medzinárodná pracovná skupina zriadená na konfiškáciu bohatstva ruských oligarchov (REPO) na štvrtkovom stretnutí prediskutovala prácu skupiny a zaviazala sa „zdvojnásobiť“ svoje úsilie potrestať ruského vodcu Vladimira Putina a jeho spolupracovníkov. Uvedená pracovná skupina je spoločným úsilím USA, Austrálie, Kanady, Nemecka, Talianska, Francúzska, Japonska, Spojeného kráľovstva a Európskej komisie.

REPO bude pokračovať v identifikácii, lokalizácii a zmrazovaní majetku sankcionovaných Rusov s cieľom pripraviť Kremeľ o prostriedky, ktoré potrebuje na boj proti nezákonnej vojne,“ uvádza sa vo vyhlásení skupiny, ktorá chce podniknúť ďalšie kroky proti obchádzaniu medzinárodných sankcií voči Rusku.

Viac k témam: Kremeľ, Oligarchovia, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, zmrazené aktíva
Zdroj: SITA.sk – Spojené štáty a ich spojenci zmrazili majetok ruských oligarchov za viac ako 58 miliárd dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na juhovýchode Číny evakuovali tisíce ľudí po tom, čo silné dažde vyvolali záplavy a zosuvy pôdy

Už v sobotu muselo svoje domovy opustiť viac ako 35-tisíc ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *