Home / SVET / KĽDR odpálila smerom k moru balistickú raketu, tvrdí Soul

KĽDR odpálila smerom k moru balistickú raketu, tvrdí Soul

9.3.2023 (SITA.sk) – Juhokórejská armáda zaznamenala, že susedná Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) odpálila balistickú raketu krátkeho doletu. Zbor náčelníkov štábov juhokórejských ozbrojených síl uviedol, že strelu odpálili do vôd okolo 18:20 z oblasti pobrežného mesta Nampcho na západe krajiny. Odhad o tom, ako ďaleko letela, Soul neposkytol.

Sever odpálil raketu po tom, čo vplyvná sestra severokórejského vodcu Kim Jo-čong v utorok varovala, že sú pripravení podniknúť „rýchle, zdrvujúce kroky“ proti Spojeným štátom a Južnej Kórei. Spojenci totiž rozšírili svoje spoločné vojenské cvičenia, aby vedeli reagovať na jadrovú hrozbu z KĽDR.

Vlani Severná Kórea vykonala rekordný počet testov zbraní a aj tento rok už odpálila medzikontinentálnu balistickú strelu, rakety krátkeho doletu a testovala aj údajný systém rakiet s plochou dráhou letu s dlhým doletom.

Viac k témam: Balistická raketa
Zdroj: SITA.sk – KĽDR odpálila smerom k moru balistickú raketu, tvrdí Soul © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu v Košiciach roztancovala štvorylka, zapojilo sa 2 468 ľudí (video)

Štvorylka sa tancuje vo viac než 50 mestách v Európe a samotný projekt začal v roku 2002. Košice sa pred niekoľkými rokmi stali lídrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *