Home / SLOVENSKO / Ďuriš Nicholsonová dala OĽaNO na rovnakú červenú čiaru ako smerákov, kotlebovcov a Republiku (video)

Ďuriš Nicholsonová dala OĽaNO na rovnakú červenú čiaru ako smerákov, kotlebovcov a Republiku (video)

9.3.2023 (SITA.sk) – Politická strana Jablko sa nebude spájať so žiadnymi pravicovými a ľavicovými extrémistami. Uviedla to zakladateľka strany Lucia Ďuriš Nicholsonová na stredajšej tlačovej besede.

„Žiadny Robert Fico, Ľuboš Blaha (obaja Smer-SD), Milan Mazurek a Milan Uhrík (obaja Republika), žiadny Marian Kotleba (Kotlebovci-ĽSNS). Na rovnakú červenú čiaru staviame hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO),“ tvrdí Ďuriš Nicholsonová.

Komplikovaný vzťah s Hlasom-SD

Dodala, že pokiaľ ide o stranu Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD), majú s ňou komplikovaný vzťah. „Pôsobilo by divne, keby sme sa tvárili, že v žiadnom prípade nie. Na druhej strane môžem povedať, že urobíme všetko pre to, aby sme si nemuseli do jednej vlády sadnúť s ľuďmi ako Erik Tomáš, Denisa Saková alebo Peter Žiga (všetci Hlas-SD),“ uviedla zakladateľka Jablka.

Ďuriš Nicholsonová zároveň uviedla, že absolvovala niekoľko rokovaní o spájaní, ktoré k ničomu neviedli. „Viackrát som zažila to, že nás nebrali ako rovnocenného partnera, pretože nemáme stranu. Povedali sme si, že inštitucionalizovať sa v systéme pomôže debatám o tom, ako sa spojiť. Nemôžete viesť rozhovory s niekym, kto vás neberie ako rovnocenného partnera,“ povedala.

Jedno stretnutie s Dzurindom

Rokovania s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom podľa Ďuriš Nicholsonovej taktiež k ničomu neviedli.

„Rokovali sme spolu v Bruseli a mala som pocit, že mu úprimne ide o to, aby sa demokratické sily na slovenskej politickej scéne spojili,“ tvrdí Ďuriš Nicholsonová. Dodala, že sa stretla s predsedom strany Občianski demokrati Slovenska generálom Pavlom Mackom i s Mikulášom Dzurindom. „S Dzurindom som sa stretla iba raz, neviedlo to k ničomu konkrétnemu,“ povedala. Ďuriš Nicholsonová taktiež tvrdí, že strana Jablko je otvorená spájaniu sa.

Zakladateľka Jablka taktiež uviedla, že sa rozprávala aj s Ivanom Korčokom či Robertom Mistríkom. „Rozprávali sme sa a k ničomu konkrétnemu to neviedlo,“ tvrdí. Zároveň povedala, že už rokovali s Ábelom Ravaszom, s ktorým aj spolupracujú. „Máme rovnaké priority aj pokiaľ ide o menšinovú politiku, ktorá bude pre Jablko veľmi dôležitá. Verím, že v dohľadnej dobe sa dohodneme na spolupráci,“ dodala.

Stredová strana so silným sociálnym programom

Ako ďalej Ďuriš Nicholsonová povedala, nová politická strana Jablko má jasnú víziu – návrat morálnosti a rozumu, dodržiavanie dohôd a predpisov a záujem krajiny i občanov, ktorý má byť nadradený nad akýmikoľvek straníckymi hádkami.

„My sme moderná stredová strana so silným sociálnym programom. Za matku všetkých reforiem považujeme štrukturálnu reformu regiónov. Namiesto politikárčenia a života vo vládnych limuzínach budeme počúvať občanov a krajinu,“ tvrdí.

Dodala, že Jablko má v svojich stanovách uvedené, že predseda strany môže byť vo funkcii maximálne dve volebné obdobia. „Naši členovia pochádzajú z celého Slovenska. Nebudeme schránková politická strana, kde majú traja ľudia kľúče od kasičky. Zároveň odmietame žabomyšie vojny, vieme si sadnúť a tvrdo diskutovať, ale nie cez statusy a uplakané tlačovky,“ dodala.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Ďuriš Nicholsonová dala OĽaNO na rovnakú červenú čiaru ako smerákov, kotlebovcov a Republiku (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd sa bude opäť zaoberať prípadom expolicajta Kučerku

Expolicajt Marián Kučerka sa opakovane nedostavil na zasadnutie Najvyššieho súdu SR, ktorý mal rozhodnúť o jeho odvolaní proti neprávoplatnému odsúdeniu za prijímanie úplatku. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *