Home / SLOVENSKO / Strana Za ľudí chce počas mesiacov, ktoré ostávajú do volieb, pokračovať v začatej práci

Strana Za ľudí chce počas mesiacov, ktoré ostávajú do volieb, pokračovať v začatej práci

8.3.2023 (SITA.sk) – Strana Za ľudí chce podľa jej predsedníčky Veroniky Remišovej počas mesiacov, ktoré ostávajú do volieb, pokračovať v začatej práci. V rozhovore pre agentúru SITA podotkla, že Slovensko za posledné tri roky prešlo viacerými krízami, či už to bola pandémia, inflácia, alebo vojna na Ukrajine.

Za tento čas ale podľa Remišovej vďaka eurofondom dokázali zachrániť tisíce pracovných miest či zlepšili situáciu rodín s deťmi na Slovensku.

V tomto smere poukázala nielen na prídavky a daňový bonus, ale napríklad aj na obnovu škôl či vytvorenie približne 10-tisíc miest v materských školách. Dodala, že sa im podarilo odštartovať aj veľkú antibyrokratickú revolúciu, ktorá uľahčila život občanom i podnikateľom, a tiež zlepšila fungovanie štátu.

Prácu zdaňujeme veľa, luxus málo

Remišová zastáva názor, že je potrebné pokračovať v začatých reformách, za kľúčovú považuje najmä očistu spravodlivosti a posilňovanie právneho štátu.

Súdne konania aj napriek súdnej mape trvajú nekonečne dlho, verejné obstarávanie máme stále oproti iným krajinám mimoriadne komplikované a zdĺhavé. Treba dokončiť decentralizáciu, nemôže sa všetko rozhodovať v Bratislave, a urobiť poriadok v kompetenciách samosprávy,“ vymenúva Remišová potrebné reformy.

Myslí si tiež, že priveľmi zdaňujeme prácu a veľmi málo luxus. Voličov chce strana Za ľudí osloviť aj s témami lepších podmienok pre zamestnávateľov či investícií do vzdelania a inovácií, čo by podľa predsedníčky strany malo priniesť lepšie platy.

Reforma prokuratúry je ďalšia dôležitá vec, na ktorú poslanci v tomto volebnom období nenašli odvahu a nechali jedného muža na generálnej prokuratúre zneužívať paragraf 363 na pomoc všetkých gaunerom,“ vraví Remišová. Uviedla tiež, že reformu už majú pripravenú.

V kampani nechcú ľudí klamať

Cieľovou skupinou kampane strany Za ľudí sú podľa jej líderky všetci, ktorí majú záujem o politiku založenú na slušnosti, pravde, odvahe i poctivosti.

Ak chcú ľudia počuť pekné, ale prázdne reči, nech počúvajú Smer-SD a Hlas-SD. Ak chcú výsledky a tvrdú prácu, nech volia nás,“ povedala. V kampani nechce ľudí klamať ani im sľubovať niečo, čo nemožno splniť. Podľa nej potrebujú ľudia najmä dobrú prácu a vzdelanie, a tiež bezpečnosť a spravodlivosť.

Čo im môžeme sľúbiť je, že zreformujeme daňový systém, aby tí, čo poctivo pracujú mali nižšie dane a lepšie platy,“ hovorí Remišová. Plánujú tiež pokračovať v ochrane rodiny, komunít, ale i jednotlivcov, chcú vytvárať sociálnu súdržnosť prostredníctvom politiky, ktorá nie je rozdeľujúca a nerozoštváva.

Remišová: Za ľudí nemá kauzy

Strana Za ľudí sa podľa Remišovej líši od ostatných strán tým, že má zodpovednú politiku a žiadne kauzy.

V strane Za ľudí nemáme kauzy, ani tiene z minulosti, nezašpinili sme sa zbabelými kompromismi. Ako jediná strana v parlamente sme nevolili Maroša Žilinku za generálneho prokurátora a vždy sme presadzovali nekompromisnú protikorupčnú politiku. Nemáme podivných sponzorov, ktorí nevedno odkiaľ škrabkajú peniaze,“ tvrdí Remišová.

Dodala, že veria v poriadok a systém a presadzujú zodpovednú politiku v porovnaní s hitparádou populizmu.

Celý rozhovor s Veronikou Remišovou

Viac k témam: Boj proti korupcii, Paragraf 363 Trestného poriadku, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Rozhovor, Súdna mapa, Verejné obstarávanie
Zdroj: SITA.sk – Strana Za ľudí chce počas mesiacov, ktoré ostávajú do volieb, pokračovať v začatej práci © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu v Košiciach roztancovala štvorylka, zapojilo sa viac než dvetisícštyristo ľudí (video)

Štvorylka sa tancuje vo viac než 50 mestách v Európe a samotný projekt začal v roku 2002. Košice sa pred niekoľkými rokmi stali lídrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *