Home / SVET / Guterres sa tretíkrát stretne so Zelenským, v Kyjeve budú riešiť pokračovanie čiernomorskej obilnej iniciatívy

Guterres sa tretíkrát stretne so Zelenským, v Kyjeve budú riešiť pokračovanie čiernomorskej obilnej iniciatívy

7.3.2023 (SITA.sk) – Generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres smeruje na Ukrajinu. V utorok to oznámil jeho hovorca Stéphane Dujarric, informuje spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Guterres je podľa hovorcu momentálne v Poľsku a v stredu ráno sa v Kyjeve stretne s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Dvojica by mala diskutovať o „pokračovaní čiernomorskej obilnej iniciatívy vo všetkých jej aspektoch, ako aj o ďalších relevantných otázkach“, uvádza sa vo vyhlásení.

Iniciatíva podľa OSN umožňuje komerčný export potravín a hnojív z troch kľúčových ukrajinských prístavov v Čiernom mori do nízkopríjmových krajín.

Bude to tretia Guterresova návšteva Ukrajiny a vo štvrtok popoludní by mal byť už naspäť v New Yorku, dodal Dujarric.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Generálny tajomník OSN, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Guterres sa tretíkrát stretne so Zelenským, v Kyjeve budú riešiť pokračovanie čiernomorskej obilnej iniciatívy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peskov potvrdil, že Rusko začalo sťahovať svoje mierové sily z Náhorného Karabachu

Rusko nasadilo niekoľko tisíc vojakov v Náhornom Karabachu v roku 2020 po vtedajšej eskalácii konfliktu Arménska a Azerbajdžanu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *