Home / SVET / Prezident Zelenskyj nariadil posilnenie pozícií v Bachmute a okomentoval aj dezinformácie (video)

Prezident Zelenskyj nariadil posilnenie pozícií v Bachmute a okomentoval aj dezinformácie (video)

7.3.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok nariadil posilnenie pozícií v obliehanom meste Bachmut na východe Ukrajiny.

Húževnatosť a hrdinstvo

Vysvetlil, že k rozhodnutiu dospel po konzultácii s vedením armády a že neexistuje žiadna časť Ukrajiny, ktorú by bolo možné opustiť. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Povedal som náčelníkovi štábu, aby našiel vhodné sily na pomoc chlapcom v Bachmute. Neexistuje žiadna taká časť Ukrajiny, ktorú by bolo možné opustiť. Neexistuje ukrajinský zákop, v ktorom by húževnatosť a hrdinstvo našich vojakov neboli cenné,“ vyjadril sa Zelenskyj.

Dezinformácie o stiahnutí sa

Prezident tiež zjavne reagoval na tvrdenia o ukrajinskom stiahnutí sa z Bachmutu a označil to za dezinformácie prichádzajúce od ľudí, ktorí nemajú prístup k utajeným brífingom, kde sa o takýchto veciach rozhoduje. Ukrajina bude podľa neho brániť každý kúsok svojho územia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Bránime a budeme aj naďalej brániť každú časť Ukrajiny. Keď príde čas, oslobodíme každé mesto a dedinu v našej krajine. A prinútime okupanta zodpovedať sa za každý výstrel proti Ukrajine, za každý odporný čin proti Ukrajincom,“ vyhlásil Zelenskyj.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Prezident Zelenskyj nariadil posilnenie pozícií v Bachmute a okomentoval aj dezinformácie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Odmietne Fínsko ponuku Turecka? Prezident Niinistö pripustil vstup do NATO ešte pred Švédskom

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan povedal, že jeho vláda bude napredovať v procese ratifikácie prihlášky Fínska do aliancie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *