Home / SVET / Prezident Zelenskyj nariadil posilnenie pozícií v Bachmute a okomentoval aj dezinformácie (video)

Prezident Zelenskyj nariadil posilnenie pozícií v Bachmute a okomentoval aj dezinformácie (video)

7.3.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok nariadil posilnenie pozícií v obliehanom meste Bachmut na východe Ukrajiny.

Húževnatosť a hrdinstvo

Vysvetlil, že k rozhodnutiu dospel po konzultácii s vedením armády a že neexistuje žiadna časť Ukrajiny, ktorú by bolo možné opustiť. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Povedal som náčelníkovi štábu, aby našiel vhodné sily na pomoc chlapcom v Bachmute. Neexistuje žiadna taká časť Ukrajiny, ktorú by bolo možné opustiť. Neexistuje ukrajinský zákop, v ktorom by húževnatosť a hrdinstvo našich vojakov neboli cenné,“ vyjadril sa Zelenskyj.

Dezinformácie o stiahnutí sa

Prezident tiež zjavne reagoval na tvrdenia o ukrajinskom stiahnutí sa z Bachmutu a označil to za dezinformácie prichádzajúce od ľudí, ktorí nemajú prístup k utajeným brífingom, kde sa o takýchto veciach rozhoduje. Ukrajina bude podľa neho brániť každý kúsok svojho územia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Bránime a budeme aj naďalej brániť každú časť Ukrajiny. Keď príde čas, oslobodíme každé mesto a dedinu v našej krajine. A prinútime okupanta zodpovedať sa za každý výstrel proti Ukrajine, za každý odporný čin proti Ukrajincom,“ vyhlásil Zelenskyj.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Prezident Zelenskyj nariadil posilnenie pozícií v Bachmute a okomentoval aj dezinformácie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peskov potvrdil, že Rusko začalo sťahovať svoje mierové sily z Náhorného Karabachu

Rusko nasadilo niekoľko tisíc vojakov v Náhornom Karabachu v roku 2020 po vtedajšej eskalácii konfliktu Arménska a Azerbajdžanu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *