Home / SVET / Rusko označilo Transparency International ako nežiaduce, ministerstvo spravodlivosti zvykne organizácie zakázať

Rusko označilo Transparency International ako nežiaduce, ministerstvo spravodlivosti zvykne organizácie zakázať

6.3.2023 (SITA.sk) – Ruská generálna prokuratúra označila mimovládku Transparency International za nežiaducu organizáciu. Organizácia, ktorá bojuje proti korupcii, podľa prokuratúry vykonávala aktivity, ktoré „jasne presahujú deklarované ciele a zámery“. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Transparency International, ktorá má ústredie v Nemecku a pôsobí vo viac ako stovke krajín, sa opisuje ako „nezávislá, mimovládna, nezisková organizácia, ktorá spolupracuje s rovnako zmýšľajúcimi partnermi na celom svete s cieľom ukončiť nespravodlivosť korupcie“.

Rusko označuje organizácie za nežiaduce od roku 2015, pričom tento negatívny prívlastok dostali už desiatky zahraničných organizácií. Často to vedie k tomu, že ministerstvo spravodlivosti organizácie zakáže.

Viac k témam: Boj proti korupcii, Zákaz
Zdroj: SITA.sk – Rusko označilo Transparency International ako nežiaduce, ministerstvo spravodlivosti zvykne organizácie zakázať © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Gruzínska prezidentka Zurabišviliová vetovala zákon o zahraničnom vplyve, údajne je v rozpore so všetkými európskymi normami

Vládnuca strana Gruzínsky sen má dostatočnú väčšinu na to, aby jej veto prelomila a očakáva sa, že tak urobí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *