Home / SLOVENSKO / Samosprávy dostanú milióny eur na podporu odídencov z Ukrajiny

Samosprávy dostanú milióny eur na podporu odídencov z Ukrajiny

6.3.2023 (SITA.sk) – Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR poskytne pomoc vo výške viac ako 12 miliónov eur pre samosprávy, ktoré pomáhajú odídencom z Ukrajiny.

Národný projekt

Implementačná agentúra MPSVR IMPLEA v spolupráci s Úradom splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti vyhlásila 3. marca Výzvu na zapojenie sa samosprávnych subjektov do národného projektu Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR.

Objem finančných príspevkov určených na podporu samospráv je 12 096 000 eur. Informuje o tom v tlačovej správe Marcela Švecová, hovorkyňa národného projektu Inštitútu sociálnej ekonomiky – Sociálne podnikanie pre ľudí.

Registrácia

Národný projekt je určený pre samosprávy – obce, mestá, vyššie územné celky a nimi zriadené alebo založené právnické osoby. Oprávnení žiadatelia (samosprávy) sa povinne zaregistrujú elektronicky vyplnením online formulára Solidarita s Ukrajinou, ktorý je dostupný na webovom sídle IMPLEA.

Činnosti zamerané na pomoc a podporu detí a dospelých prichádzajúcich z Ukrajiny na územie SR budú z národného projektu finančne podporované do konca roka 2023.

Zámerom je finančne prispieť na výdavky súvisiace s humanitárnymi a integračnými aktivitami, ktoré boli doposiaľ financované výhradne z vlastných zdrojov samosprávnych subjektov a realizované ich zamestnancami alebo dobrovoľníkmi.

Získanie príspevku

Finančné príspevky budú poskytnuté formou jednotkovej ceny za odpracovanú hodinu zamestnanca a formou paušálnej náhrady za odpracovanú hodinu dobrovoľníka.

Cestou na získanie finančného príspevku je preukázanie počtu odpracovaných hodín zamestnancami a dobrovoľníkmi samosprávy podľa podmienok uvedených vo Výzve.

Viac k témam: Finančná kompenzácia, pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Samosprávy dostanú milióny eur na podporu odídencov z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prešov zostáva bez hazardu, poslanci potvrdili definitívny zákaz herní a kasín

Primátor mesta Prešov František Oľha začiatkom týždňa avizoval, že materiál z rokovania stiahne a bude sa o ňom verejne diskutovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *