Home / SVET / Ukrajina a Rusko zvedú rozhodujúcu bitku už počas tejto jari, podľa Budanova bude poslednou pred koncom vojny

Ukrajina a Rusko zvedú rozhodujúcu bitku už počas tejto jari, podľa Budanova bude poslednou pred koncom vojny

5.3.2023 (SITA.sk) – Rusko bude mať do troch mesiacov nedostatok zdrojov na vedenie agresívnej vojny. V rozhovore pre USA Today to povedal šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Rusko už spotrebovalo obrovské množstvo ľudských zdrojov, výzbroje a materiálu. Jeho ekonomika a produkcia nie sú schopné pokryť tieto straty. Zmenilo tiež svoju vojenskú štruktúru velenia. Ak ruská armáda na jar zlyhá vo svojich cieľoch, bude mať nedostatok vojenských zdrojov,“ vyhlásil Budanov.

Taktiež predpovedal, že Ukrajina a Rusko zvedú „rozhodujúcu bitku počas tejto jari a táto bitka bude poslednou pred koncom tejto vojny“. Budanov neposkytol žiadne konkrétne dôkazy na podporu svojich tvrdení. Niektorí vojenskí experti však varovali, že obe strany sa musia pripraviť na dlhý boj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina a Rusko zvedú rozhodujúcu bitku už počas tejto jari, podľa Budanova bude poslednou pred koncom vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Väčšina Ukrajincov verí, že konečným cieľom Ruska je genocída obyvateľstva alebo snaha zničiť ukrajinský národ

O týchto tvrdeniach je presvedčených šesťdesiat percent Ukrajincov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *