Home / SLOVENSKO / Strana Za ľudí čaká na prvý krok Hegera a Dzurinda sa podľa Remišovej nechal dobehnúť

Strana Za ľudí čaká na prvý krok Hegera a Dzurinda sa podľa Remišovej nechal dobehnúť

5.3.2023 (SITA.sk) – Vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová zatiaľ nevie povedať, či strana Za ľudí bude súčasťou spoločného projektu s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO).

„Je potrebné, aby pán Heger spravil prvý krok, aby si našiel alebo vytvoril politické zázemie, nastavil si hodnoty a potom sa môžeme rozprávať. My sme otvorení. Myslím si, že pán Heger je veľmi konsenzuálny človek, nie je to politik konfliktu,“ povedala Remišová v relácii RTVS O 5 minút 12.

Za ľudí je podľa nej stabilná stredová strana, ktorá má svoje hodnoty a viac členov ako niektoré koaličné strany dokopy. Je presvedčená, že splnili svoje predvolebné sľuby a zároveň nemajú žiadne kauzy. „Rozširujeme predsedníctvo, prichádzajú mladí ľudia,“ doplnila.

Na príklade Modrej koalície podľa nej vidieť, že neexistujú instantné a rýchle riešenia a každá spolupráca musí byť založená v prvom rade na dôvere. „Takto od boku to vyzerá tak, že pán Dzurinda sa nechal dobehnúť,“ podotkla Remišová. Pri spájaní pravice to podľa jej slov nemôže vyzerať tak, že nikto nechce ísť s nikým a každý proti niekomu niečo má. Myslí si preto, že lídri pravice by si mali vstúpiť do svedomia.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Za ľudí, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Strana Za ľudí čaká na prvý krok Hegera a Dzurinda sa podľa Remišovej nechal dobehnúť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rodičia odsúdeného Bašternáka musia vrátiť tri byty, rozhodovať sa bude aj o vilách na Slavíne a Donovaloch

V júni 2020 Okresný súd Bratislava I zablokoval majetok Ladislava Bašternáka, ktorý bol sporne prevedený na jeho príbuzných a ďalšie osoby a zakázal s ním akékoľvek nakladanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *