Home / SLOVENSKO / RTVS potláča slobodu prejavu a názoru, podľa Fica stratila verejnoprávnosť a má právo žiadať hlavu jej riaditeľa

RTVS potláča slobodu prejavu a názoru, podľa Fica stratila verejnoprávnosť a má právo žiadať hlavu jej riaditeľa

5.3.2023 (SITA.sk) – Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) potláča slobodu prejavu a názoru, povedal v nedeľu predseda strany Smer-SD Robert Fico v relácii RTVS O 5 minút 12. V relácii vyčítal RTVS, že neodvysielala prejav Donalda Trumpa k téme vojny na Ukrajiny a tiež to, že o piatkovom mierovom zhromaždení v Bratislave pred Prezidentským palácom informovala, že sa ho zúčastnilo niekoľko stoviek ľudí.

Stratila svoju verejnoprávnosť

„Vy ste opäť urazili okolo 10-tisíc ľudí,“ uviedol. Smer-SD si podľa jeho slov myslí, že RTVS stratila svoju verejnoprávnosť, preto má právo žiadať hlavu jej riaditeľa.

„My hovoríme o objektivite vysielania, dávate ľuďom len jednu farbu,“ povedal Fico. Moderátor relácie Marek Makara Ficovi pripomenul, že strana Smer-SD bola za posledné tri roky v relácii O 5 minút 12 spolu 118-krát, Hlas-SD tam bol 86-krát, pričom najsilnejšia strana OĽaNO, ktorá vyhrala voľby, bola v relácii 121-krát.

Výzva na ospravedlnenie

Za to, že po tlačovej konferencii Smeru-SD volali a písali ľudia vyhrážky moderátorke RTVS Marte Jančkárovej, sa odmietol ospravedlniť. Vyzvala ho na to v relácii vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí).

Podľa nej bude Fico čoskoro pri príležitosti Medzinárodného dňa žien obchádzať kultúrne domy a blahoželať ženám, no úcta k ženám sa začína niekde inde – vo verejnom priestore. „Odmietam akúkoľvek zodpovednosť za to, že niekto sa vyhráža niekomu,“ povedal Fico a dodal, že politik môže používať expresívne výrazy.

Viac k témam: Predseda strany Smer-SD, Vyhrážanie
Zdroj: SITA.sk – RTVS potláča slobodu prejavu a názoru, podľa Fica stratila verejnoprávnosť a má právo žiadať hlavu jej riaditeľa © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vo firme v Seredi sa stala tragédia, zamestnanec zomrel po páde kovovej formy

Presné okolnosti tragickej udalosti polícia naďalej vyšetruje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *