Home / SVET / Požiar v sklade paliva v Jakarte pripravil o život desiatky ľudí, na zistení príčiny naďalej pracujú

Požiar v sklade paliva v Jakarte pripravil o život desiatky ľudí, na zistení príčiny naďalej pracujú

5.3.2023 (SITA.sk) – Obrovský požiar v sklade paliva v indonézskej metropole Jakarta, ktorý sa rozšíril na neďaleké obytné budovy, pripravil o život najmenej 19 osôb. Záchranári a hasiči v nedeľu ďalej pátrali po troch nezvestných ľuďoch.

Nešťastie sa stalo v sklade paliva prevádzkovanom štátnou ropnou a plynárenskou spoločnosťou Pertamina, v blízkosti husto obývanej oblasti vo štvrti Tanah Merah na severe mesta. Šéf národnej polície Listyo Sigit Prabowo uviedol, že evakuovať museli viac ako 1300 ľudí, ktorí našli útočisko v 10 vládnych zariadeniach, stanovišti Červeného kríža a na športovom štadióne. Vyšetrovatelia podľa neho naďalej pracujú na zistení príčiny požiaru a vypočúvajú desiatky svedkov.

Viac k témam: Požiar, Požiar v Jakarte
Zdroj: SITA.sk – Požiar v sklade paliva v Jakarte pripravil o život desiatky ľudí, na zistení príčiny naďalej pracujú © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bude najnovšia americká pomoc pre Ukrajinu posledná?

Anton Hofreiter hovorí, že americká podpora Ukrajine sa stala príliš neistá vzhľadom na to, ako dlho bolo schvaľovanie ostatného balíka v slepej uličke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *