Home / EKONOMIKA / Dávku v nezamestnanosti dostalo v januári menej osôb, počet poberateľov klesol tretí mesiac po sebe

Dávku v nezamestnanosti dostalo v januári menej osôb, počet poberateľov klesol tretí mesiac po sebe

5.3.2023 (SITA.sk) – Dávku v nezamestnanosti na Slovensku dostalo v januári tohto roka 34,7 tisíca osôb. Oproti decembru minulého roka išlo o pokles o 695 osôb. Počet poberateľov nezamestnaneckej dávky tak klesol tretí mesiac po sebe.

Priemerná suma dávky v nezamestnanosti v prvom mesiaci tohto roka dosiahla 559 eur. Na výplatu nezamestnaneckých dávok Sociálna poisťovňa v januári vynaložila 20,8 milióna eur. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Dávku v nezamestnanosti vypláca Sociálna poisťovňa nezamestnanému najviac pol roka. Podmienkou nároku na nezamestnaneckú dávku je získanie najmenej 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných. Dávka v nezamestnanosti sa poskytuje za dni a jej výška je 50 % denného vymeriavacieho základu, resp. dennej hrubej mzdy zamestnanca.

Viac k témam: Dávka v nezamestnanosti, Miera nezamestnanosti, Nezamestnanosť v SR
Zdroj: SITA.sk – Dávku v nezamestnanosti dostalo v januári menej osôb, počet poberateľov klesol tretí mesiac po sebe © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Poslanci budú rokovať o zrušení RTVS do úplného prerokovania bodu, následne budú hlasovať

Materiál deklaruje zámer vytvoriť novú inštitúciu, ktorá bude objektívne napĺňať verejnoprávny charakter vysielania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *