Home / SVET / Navaľného dcéra vyzvala Putina k ukončeniu vojny na Ukrajine, prepusteniu jej otca a politických väzňov

Navaľného dcéra vyzvala Putina k ukončeniu vojny na Ukrajine, prepusteniu jej otca a politických väzňov

4.3.2023 (SITA.sk) – Dcéra uväzneného lídra ruskej opozície a kritika Kremľa Alexeja Navaľného vyzvala ruského vodcu Vladimira Putina, aby ukončil vojnu na Ukrajine a prepustil jej otca. Uviedla to v rozhovore pre spravodajskú televíziu CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Musím mu povedať niekoľko vecí. Mal by zastaviť túto neuveriteľne zbytočnú a hroznú inváziu na Ukrajinu, prepustiť môjho otca a všetkých ruských politických väzňov, ktorí len bojujú za lepšiu demokratickú a prosperujúcejšiu krajinu. A kým nebudú splnené tieto dve hlavné podmienky, neprestaneme bojovať,“ povedala Daša Navaľná.

Jej otca odsúdili na deväť rokov väzenia za údajný podvod a pohŕdanie súdom. Dvadsaťjedenročná Navaľná povedala, že po prepustení jej otca z väzenia „bude pokračovať v boji, kým Rusko nebude krajinou, ktorá bude môcť mať slobodné a spravodlivé voľby“.

Kremeľ opakovane odmietol Navaľného obvinenia týkajúce sa súčasného ruského prezidenta. Putinov režim tvrdí, že od roku 2000 vyhral v Rusku množstvo spravodlivých volieb a vodca Putin zostáva zďaleka najobľúbenejším politikom v krajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: kritik Kremľa, Ruský prezident, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Navaľného dcéra vyzvala Putina k ukončeniu vojny na Ukrajine, prepusteniu jej otca a politických väzňov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajina môže v sebaobrane použiť americké rakety na útoky v Rusku aj inde ako pri Charkove

Rusko strieľa na ukrajinské ciele zvnútra svojich hraníc a považuje svoju oblasť za „bezpečnú zónu“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *