Home / SVET / Môže nastať zdržanie na hraničných priechodoch s Ukrajinou, upozorňuje Polícia

Môže nastať zdržanie na hraničných priechodoch s Ukrajinou, upozorňuje Polícia

4.3.2023 (SITA.sk) – Na hraničných priechodoch medzi Slovenskom a Ukrajinou môže nastať v utorok 7. marca zdržanie. Ako totiž informoval Policajný zbor SR, v čase od 8:00 do 22:00 bude prebiehať vo všetkých členských štátoch Európskej únie inovácia Schengenského informačného systému a ďalších informačných systémov využívaných pri hraničnej kontrole na vonkajších hraniciach. Vonkajšími hranicami sú pozemné hranice členských štátov Európskej únie so štátmi mimo Európskej únie a lety a plavby do/z krajín mimo Európskej únie.

„V tejto súvislosti je možné očakávať na hraničných priechodoch predĺženie vybavovacieho procesu a vznik čakacích dôb,“ uviedla hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová s tým, že v rámci SR sa to vzťahuje najmä na pozemnú hranicu s Ukrajinou.

„Odporúčame v uvedený deň, pokiaľ je to možné, neplánovať si cesty na Ukrajinu a z Ukrajiny a v prípade nevyhnutných ciest počítať s možným zdržaním na hraničných priechodoch s Ukrajinou,“ dodala hovorkyňa.

Viac k témam: Hraničný priechod, Schengenský informačný systém
Zdroj: SITA.sk – Môže nastať zdržanie na hraničných priechodoch s Ukrajinou, upozorňuje Polícia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Odmietne Fínsko ponuku Turecka? Prezident Niinistö pripustil vstup do NATO ešte pred Švédskom

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan povedal, že jeho vláda bude napredovať v procese ratifikácie prihlášky Fínska do aliancie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *