Home / SVET / Môže nastať zdržanie na hraničných priechodoch s Ukrajinou, upozorňuje Polícia

Môže nastať zdržanie na hraničných priechodoch s Ukrajinou, upozorňuje Polícia

4.3.2023 (SITA.sk) – Na hraničných priechodoch medzi Slovenskom a Ukrajinou môže nastať v utorok 7. marca zdržanie. Ako totiž informoval Policajný zbor SR, v čase od 8:00 do 22:00 bude prebiehať vo všetkých členských štátoch Európskej únie inovácia Schengenského informačného systému a ďalších informačných systémov využívaných pri hraničnej kontrole na vonkajších hraniciach. Vonkajšími hranicami sú pozemné hranice členských štátov Európskej únie so štátmi mimo Európskej únie a lety a plavby do/z krajín mimo Európskej únie.

„V tejto súvislosti je možné očakávať na hraničných priechodoch predĺženie vybavovacieho procesu a vznik čakacích dôb,“ uviedla hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová s tým, že v rámci SR sa to vzťahuje najmä na pozemnú hranicu s Ukrajinou.

„Odporúčame v uvedený deň, pokiaľ je to možné, neplánovať si cesty na Ukrajinu a z Ukrajiny a v prípade nevyhnutných ciest počítať s možným zdržaním na hraničných priechodoch s Ukrajinou,“ dodala hovorkyňa.

Viac k témam: Hraničný priechod, Schengenský informačný systém
Zdroj: SITA.sk – Môže nastať zdržanie na hraničných priechodoch s Ukrajinou, upozorňuje Polícia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Moravu a Sliezsko zasiahli silné búrky, vyžiadali si aj jednu obeť

Hasiči riešili predovšetkým popadané stromy a odčerpanie vody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *