Home / SVET / Blinken sa prvýkrát od začiatku vojny stretol s Lavrovom, povedal mu tri veci a ich rozhovor trval len krátko

Blinken sa prvýkrát od začiatku vojny stretol s Lavrovom, povedal mu tri veci a ich rozhovor trval len krátko

2.3.2023 (SITA.sk) – Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken vo štvrtok povedal šéfovi ruskej diplomacie Sergejovi Lavrovovi, že Spojené štáty budú podporovať Ukrajinu „tak dlho, ako to bude potrebné“. Ako referuje spravodajský web BBC, udialo sa tak na okraji samitu G20 v Indii.

Krátky rozhovor

Bolo to po prvý raz od vypuknutia vojny na Ukrajine, čo sa Blinken a Lavrov zhovárali tvárou v tvár. Predtým sa naposledy stretli v januári minulého roka vo švajčiarskej Ženeve.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Popredný predstaviteľ amerického ministerstva zahraničia uviedol, že rozhovor v Naí Dillí trval menej ako desať minút.

Nová dohoda START

Blinken tiež povedal Lavrovovi, že Rusko by malo prepustiť uväzneného amerického občana Paula Whelana a taktiež by sa malo znovu pripojiť k Novej dohode START o kontrole jadrových zbraní, od ktorej nedávno odstúpilo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Reakcia Lavrova nie je známa, no podľa predstaviteľa amerického ministerstva zahraničia nič nenasvedčuje tomu, že Rusko v blízkej budúcnosti zmení svoj postoj v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že Blinken požiadal o rozhovor s Lavrovom, ale bližšie ho nekomentovalo.

Viac k témam: Dohoda START, Jadrové zbrane, Minister zahraničných vecí USA, rusko-ukrajinský konflikt, samit G20, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Blinken sa prvýkrát od začiatku vojny stretol s Lavrovom, povedal mu tri veci a ich rozhovor trval len krátko © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusko prijalo opatrenia na zvýšenie zásob munície, tvrdí Šojgu

Ukrajinskí a medzinárodní pozorovatelia poukazujú na to, že ruskej armáde pomaly dochádzajú zásoby munície, na ktoré sa spolieha pri taktike vo vojne na Ukrajine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *