Home / SLOVENSKO / OZV RECobal mení svoje meno na Reclay Systems a prináša hneď niekoľko noviniek

OZV RECobal mení svoje meno na Reclay Systems a prináša hneď niekoľko noviniek

28.2.2023 (SITA.sk) – Od 1. 3. 2023 sa názov spoločnosti RECobal zmení na Reclay Systems. Táto zmena je vyjadrením jej čoraz väčšej orientácie na poskytovanie lokálnych riešení v globálnom kontexte prostredníctvom silných partnerstiev so spoločnosťami pôsobiacimi po celom svete.

„Našou silnou stránkou vždy boli spolupráce s medzinárodnými partnermi, vďaka ktorým na Slovensko prinášame zahraničné skúsenosti so zvyšovaním miery separovaného odpadu a rozvoja infraštruktúry odpadového hospodárstva,” objasňuje Beáta Kastlerová, konateľka spoločnosti. „Zmena názvu spoločnosti je manifestáciou našej orientácie nielen na lokálne služby, ale na rozvoj spolupráce s medzinárodnými partnermi a implementáciu riešení overených vo svete pre našich slovenských zákazníkov.

Pridaná hodnota pre zákazníkov aj pre verejnosť

Spoločnosti sa podarilo v roku 2022 mierne zvýšiť svoj trhový podiel a na rok 2023 má ešte ambicióznejšie plány. „Naším cieľom je priniesť čerstvý vietor do systému zodpovednosti výrobcov na Slovensku. Preto v tomto roku plánujeme zaviesť niekoľko noviniek. Spolu s novým webom spoločnosti našim zákazníkom prinesieme nové digitálne riešenie pre nahlasovanie množstiev obalov uvedených na trh,” upresňuje Beáta Kastlerová a dodáva, že spoločnosť má v pláne ďalej rozvíjať a rozširovať svoje pôsobenie na poli zvyšovania povedomia o triedení odpadu.“ V januári sme uviedli do života náš nový newsletter pre zákazníkov, orientovaný na aktuálne dianie, trendy a legislatívne zmeny v oblasti odpadového hospodárstva u nás a vo svete. Čoskoro uzrie svetlo sveta aj nový blog pre verejnosť, v ktorom budeme prinášať užitočné rady a tipy, ako žiť ekologickejší, udržateľnejší život,” upresňuje konateľka spoločnosti.

Stop freeriderom

V obchodnej oblasti sa chce Beáta Kastlerová zamerať aj na tzv. freeriderov. „Je neakceptovateľné, aby v časoch, keď celý svet rieši ekologický dosah svojho podnikania na spoločnosť, na Slovensku existovali spoločnosti, ktoré uvádzajú obaly do obehu a svoje povinnosti v tejto oblasti si neplnia vôbec.” Podľa jej vlastných slov to vyplýva najmä z nedostatku informácií o povinnostiach, ktoré výrobcovia majú, ale tiež neochoty pridávať si administratívnu záťaž. „Práve týmto spoločnostiam chceme ponúknuť naše riešenia, informovať ich o tom, aké majú povinnosti a ako jednoducho a bez starostí si ich môžu vďaka nám splniť.”

Online nástroj na posudzovanie recyklovateľnosti obalov

Reclay Systems s.r.o. úzko spolupracuje so spoločnosťou RecycleMe, ktorá nedávno spustila online nástroj Circulate Easy, ktorý môžu výrobcovia použiť na zhodnotenie miery recyklovateľnosti svojich obalov. Nástroj je bezplatný a pomôže výrobcom a distribútorom obalov v niekoľkých jednoduchých krokoch lepšie porozumieť recyklovateľnosti a obehovosti svojich obalov. „Naša práca je aj o osvete na strane výrobcov a preto sme veľmi radi, že môžeme s našimi partnerskými konzultačnými spoločnosťami, ktoré sa orientujú vo svetových trendoch v oblasti odpadov, pomôcť výrobcom zefektívňovať svoje procesy,” uvádza B. Kastlerová. „Naše služby teda idú nad rámec služieb v oblasti zberu, triedenia a zhodnocovania obalov. Našim zákazníkom prostredníctvom našich partnerov radíme už vo fáze prípravy obalu, aké legislatívne požiadavky a požiadavky obehového hospodárstva by mali zohľadniť, aby boli ich procesy, náklady, aj environmentálny dosah čo najviac optimalizované.”

Organizácia zodpovednosti výrobcov Reclay Systems s.r.o. už od založenia systému rozšírenej zodpovednosti výrobcov v r. 2016 plní vyhradené povinnosti za zastúpených výrobcov. Spoločnosť si zakladá na zavádzaní efektívnych systémov triedeného zberu odpadu a transparentnom plnení všetkých zákonných povinností. Reclay Systems je navyše spoľahlivým partnerom obcí pri zavedení a vykonávaní triedeného zberu a poskytuje environmentálne poradenstvo. Venuje sa tiež vzdelávaniu verejnosti v oblasti predchádzania vzniku odpadov a správneho triedenia odpadov v domácnostiach.
info.sk@reclay-group.com
https://reclay-group.com/sk/sk

Informačný servis

Viac k témam: PR
Zdroj: SITA.sk – OZV RECobal mení svoje meno na Reclay Systems a prináša hneď niekoľko noviniek © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Košický samosprávny kraj otvoril prvý slovenský pumptrack s certifikátom UCI pre medzinárodné súťaže

Pumptrack sa nachádza v Košiciach pri parkovisku za obchodným centrom Hornbach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *