Home / SVET / Putin chce obviňovať Ukrajinu a Západ z ohrozenia existencie Ruska

Putin chce obviňovať Ukrajinu a Západ z ohrozenia existencie Ruska

28.2.2023 (SITA.sk) – Rétorika ruského prezidenta Vladimira Putina sa rovná pokusu obviniť Ukrajinu a Západ z ohrozovania existencie Ruskej federácie, aby takto zakryl neúspechy Rusov na bojisku. V najnovšej aktualizácii to tvrdia analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukraijne

Tí tvrdia, že ruskí predstavitelia podporujú informačnú operáciu, ktorá falošne označí ruskú vojnu na Ukrajine za nevyhnutnú pre ďalšiu existenciu Ruskej federácie.

ISW pripomenul, že v rozhovore pre televíznu stanicu Rossija-1 z 26. februára ruský vodca Vladimir Putin varoval, že nevie, či „také etnikum ako ruský ľud môže prežiť v podobe, v akej existuje dnes“, ak sa Západu podarí „zničiť Ruskú federáciu a nastoliť kontrolu nad jej časťami“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

ISW sa domnieva, že Putin pravdepodobne dúfa, že vytvorí informačné podmienky, aby obvinil Ukrajinu a Západ z ohrozenia prežitia Ruskej federácie v reakcii na ruské vojenské zlyhania a západnú podporu ukrajinských víťazstiev.

„Putinove vyhlásenia sú navrhnuté tak, aby podnecovali k podpore vojny v Rusku a na Západe vyvolávali obavy z nestability,“ uvádza ISW a dodáva, že Putin chce týmto odradiť Západ od podpory Ukrajiny a presvedčiť ho k tomu, aby prinútil Kyjiv akceptovať ruské požiadavky.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Putin chce obviňovať Ukrajinu a Západ z ohrozenia existencie Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Moskva stratila ďalších viac ako 1100 vojakov, Kremeľ prišiel aj o osem tankov

Od začiatku vojny Rusko podľa Kyjeva celkovo stratilo už 8 009 tankov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *