Home / SVET / Na chorvátskych cestách pre snehovú búrku uviazli stovky ľudí, noc museli stráviť v autách pozdĺž hlavnej diaľnice

Na chorvátskych cestách pre snehovú búrku uviazli stovky ľudí, noc museli stráviť v autách pozdĺž hlavnej diaľnice

27.2.2023 (SITA.sk) – Stovky ľudí v Chorvátsku strávili noc na pondelok vo svojich autách alebo na čerpacích staniciach a v rôznych zariadeniach po tom, čo víkendová snehová búrka spôsobila kolaps dopravy a odrezala niektoré časti krajiny od okolitého sveta.

Chorvátske úrady uviedli, že cesty vedúce k pobrežiu Jadranského mora i smerom od neho zostávajú uzavreté pre sneh a silný vietor. Médiá uviedli, že mnohé autá a autobusy zaparkovali pozdĺž hlavnej chorvátskej diaľnice, kým čakali na vhodnú chvíľu, aby pokračovali v ceste. Úrady vyzvali ľudí, aby odložili všetky plánované cesty.

Náhla zmena počasia po období teplých a sychravých dní zabrzdila dopravu aj v susednom Srbsku a Bosne a Hercegovine. Oblasti na západe Srbska zostali bez elektriny a obmedzená bola železničná doprava do susednej Čiernej Hory.

Viac k témam: Doprava, Snehová búrka
Zdroj: SITA.sk – Na chorvátskych cestách pre snehovú búrku uviazli stovky ľudí, noc museli stráviť v autách pozdĺž hlavnej diaľnice © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavní kandidáti na post predsedu Európskej komisie absolvovali spoločnú debatu, zamerali sa na viaceré témy

Kandidáti čelili aj individuálnym otázkam zo strany moderátorov v rámci takzvaných „Spotlight“ segmentov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *