Home / SVET / Rusi vypustili iránske drony na Chmeľnyckyj, pri útoku zahynul záchranár a ďalší ľudia sú zranení

Rusi vypustili iránske drony na Chmeľnyckyj, pri útoku zahynul záchranár a ďalší ľudia sú zranení

27.2.2023 (SITA.sk) – Minimálne jedna osoba zahynula a ďalšie štyri utrpeli v pondelok zranenia pri ruskom útoku iránskymi dronmi na ukrajinské mesto Chmeľnyckyj. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na tamojšieho starostu Oleksandra Symčyšyna.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Starosta prostredníctvom komunikačnej platformy Telegram informoval, že obeťou je záchranár, ktorý „zahynul v službe“ v meste, ktoré sa nachádza asi 320 kilometrov juhozápadne od Kyjeva.

Ďalší obrovský teroristický útok na komunitu v Chmeľnyckom. Tentoraz nepriateľ použil bezpilotné lietadlo. Dosiaľ je jeden mŕtvy a štyria zranení. Poškodených bolo viacero budov,“ napísal Symčyšyn s tým, že v meste hasia požiare.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinské úrady v pondelok informovali, že protivzdušná obrana zostrelila 11 zo 14 dronov Šáhid, ktoré vypustilo Rusko. Väčšinu z nich pritom podľa predbežných odhadov zničili pri Kyjeve.

„Útok dronmi bol vykonaný vo dvoch vlnách a bol natiahnutý najviac ako sa dalo… Preto nočný letecký poplach v Kyjeve trval dlhých päť a pol hodiny,“ uviedla vojenská administratíva hlavného mesta. Podľa šéfa kyjevskej vojenskej administratívy Serhija Popka zatiaľ nehlásili žiadne obete ani zásahy zariadení infraštruktúry.

Viac k témam: Chmeľnyckyj, Drony, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Rusi vypustili iránske drony na Chmeľnyckyj, pri útoku zahynul záchranár a ďalší ľudia sú zranení © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bude najnovšia americká pomoc pre Ukrajinu posledná?

Anton Hofreiter hovorí, že americká podpora Ukrajine sa stala príliš neistá vzhľadom na to, ako dlho bolo schvaľovanie ostatného balíka v slepej uličke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *