Home / SVET / Rusi vypustili iránske drony na Chmeľnyckyj, pri útoku zahynul záchranár a ďalší ľudia sú zranení

Rusi vypustili iránske drony na Chmeľnyckyj, pri útoku zahynul záchranár a ďalší ľudia sú zranení

27.2.2023 (SITA.sk) – Minimálne jedna osoba zahynula a ďalšie štyri utrpeli v pondelok zranenia pri ruskom útoku iránskymi dronmi na ukrajinské mesto Chmeľnyckyj. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na tamojšieho starostu Oleksandra Symčyšyna.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Starosta prostredníctvom komunikačnej platformy Telegram informoval, že obeťou je záchranár, ktorý „zahynul v službe“ v meste, ktoré sa nachádza asi 320 kilometrov juhozápadne od Kyjeva.

Ďalší obrovský teroristický útok na komunitu v Chmeľnyckom. Tentoraz nepriateľ použil bezpilotné lietadlo. Dosiaľ je jeden mŕtvy a štyria zranení. Poškodených bolo viacero budov,“ napísal Symčyšyn s tým, že v meste hasia požiare.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinské úrady v pondelok informovali, že protivzdušná obrana zostrelila 11 zo 14 dronov Šáhid, ktoré vypustilo Rusko. Väčšinu z nich pritom podľa predbežných odhadov zničili pri Kyjeve.

„Útok dronmi bol vykonaný vo dvoch vlnách a bol natiahnutý najviac ako sa dalo… Preto nočný letecký poplach v Kyjeve trval dlhých päť a pol hodiny,“ uviedla vojenská administratíva hlavného mesta. Podľa šéfa kyjevskej vojenskej administratívy Serhija Popka zatiaľ nehlásili žiadne obete ani zásahy zariadení infraštruktúry.

Viac k témam: Chmeľnyckyj, Drony, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Rusi vypustili iránske drony na Chmeľnyckyj, pri útoku zahynul záchranár a ďalší ľudia sú zranení © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Španielsku vypukol lesný požiar a rýchlo sa šíri, stovky ľudí evakuovali (video)

Štátna meteorologická agentúra uviedla, že „rýchle šírenie (požiaru) podporili nepriaznivé poveternostné podmienky, najmä vzhľadom na skorý dátum v roku“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *