Home / SVET / Ukrajinská protiofenzíva príde na jar a má jasný cieľ, vraziť klin do ruského frontu medzi Krymom a Ruskom

Ukrajinská protiofenzíva príde na jar a má jasný cieľ, vraziť klin do ruského frontu medzi Krymom a Ruskom

26.2.2023 (SITA.sk) – Cieľom jarnej protiofenzívy Ukrajiny bude „vraziť klin do ruského frontu na juhu medzi Krymom a Ruskom“, povedal pre nemecké médiá zástupca šéfa ukrajinskej vojenskej rozviedky Vadym Skibicky.

Vyjadril sa pritom, že Ukrajina podľa neho bude pripravená na protiofenzívu na jar, ale presný okamih jej začiatku bude závisieť od množstva faktorov vrátane dodávok západných zbraní. Informuje o tom web Kyiv Independent s odvolaním sa na nemeckú vysielaciu spoločnosť DW.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Skibicky nevylúčil údery proti vojenským skladom v Rusku, hlavne v Belgorodskej oblasti. Uviedol pritom, že ruské útoky proti Ukrajine často prichádzajú z oblasti Belgorodu.

Konečným cieľom protiofenzívy podľa Skibického je „oslobodiť všetky okupované ukrajinské územia vrátane Krymu“. „Zastavíme sa len vtedy, keď obnovíme hranice krajiny z roku 1991,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Krym, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská protiofenzíva príde na jar a má jasný cieľ, vraziť klin do ruského frontu medzi Krymom a Ruskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Väčšina Ukrajincov verí, že konečným cieľom Ruska je genocída obyvateľstva alebo snaha zničiť ukrajinský národ

O týchto tvrdeniach je presvedčených šesťdesiat percent Ukrajincov.

Jeden komentár

  1. co sa babe zdalo to sa jej aj prisnilo…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *