Home / SLOVENSKO / Pri dopravnej nehode v Sečovciach zomrel mladý chodec, polícia vyšetruje okolnosti tragickej udalosti

Pri dopravnej nehode v Sečovciach zomrel mladý chodec, polícia vyšetruje okolnosti tragickej udalosti

25.2.2023 (SITA.sk) – V piatok 24. februára okolo 17:30 hod. pri tragickej nehode prišiel o život chodec.

Ako ďalej informovala hovorkyňa košickej polície Lenka Ivanová v tlačovej správe, 60-ročný vodič, ktorý sa s motorovým vozidlom značky Land Rover pohyboval po ceste I/19 v meste Sečovce v smere od Košíc na Michalovce z doposiaľ neznámych príčin zachytil 23-ročného chodca. Ten utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol.

„Dychová skúška, ktorej počas dokumentovania dopravnej nehody policajti podrobili vodiča, nepreukázala prítomnosť alkoholu v jeho dychu. Na zistenie prítomnosti alkoholu alebo iných návykových látok u nebohého chodca bola nariadená pitva,“ informovala hovorkyňa.

Po zdokumentovaní dopravnej nehody policajti začali trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. „Kto v tomto prípade pochybil a akou mierou k dopravnej nehode prispel, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ tvrdí Ivanová.

Polícia zároveň vodičov upozornila, aby predvídali a venovali zvýšenú pozornosť miestam, na ktorom sa môžu pohybovať chodci. Tým zas odporúča používať reflexné prvky za zníženej viditeľnosti.

Viac k témam: Tragická dopravná nehoda
Zdroj: SITA.sk – Pri dopravnej nehode v Sečovciach zomrel mladý chodec, polícia vyšetruje okolnosti tragickej udalosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Podvodníci opäť úradujú, cielia na seniorov. Na čo si treba dať pozor?

Podvodníci kontaktujú svoje obete telefonicky, pričom sa vydávajú za falošných policajtov a pod vymyslenou legendou o páchateľoch trestnej činnosti, ktorí vás sledujú a chcú vás pripraviť o úspory, ponúkajú pomoc s riešením tejto situácie.

Jeden komentár

  1. dalsia „zahadna“ smrt chodca…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *