Home / SLOVENSKO / Alexander plánoval útočiť v škole sekerou, už čelí obžalobe

Alexander plánoval útočiť v škole sekerou, už čelí obžalobe

24.2.2023 (SITA.sk) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry dnes podal na Špecializovaný trestný súd obžalobu na mladistvého Alexandra P. pre zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy. Ako špeciálna prokuratúra informuje na sociálnej sieti, skutku sa mal obžalovaný dopustiť tak, že si do školy priniesol sekeru, s ktorou mal v úmysle usmrtiť spolužiakov a niektorých členov pedagogického zboru.

Národná kriminálna agentúra ešte v októbri 2022 v obci Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica zadržala 14-ročného Alexandra a obvinila ho z prípravy obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Žiak ôsmej triedy totiž podľa medializovaných informácií prišiel do školy v mieste svojho bydliska so sekerou a mal v úmysle ňou napadnúť učiteľov aj spolužiakov. Svoj zámer však nestihol uskutočniť.

Viac k témam: Krimi, Učiteľka, Vyhrážanie zabitím
Zdroj: SITA.sk – Alexander plánoval útočiť v škole sekerou, už čelí obžalobe © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd sa bude opäť zaoberať prípadom expolicajta Kučerku

Expolicajt Marián Kučerka sa opakovane nedostavil na zasadnutie Najvyššieho súdu SR, ktorý mal rozhodnúť o jeho odvolaní proti neprávoplatnému odsúdeniu za prijímanie úplatku. 

Jeden komentár

  1. toto je vysledok kam vedie tento rezim mladych ludi, ja ked som mal 14 rokov v roku 1961 roku som vedel, ze sekera sa pouziva v pivnici na sekanie dreva…eto vsio…je toto úbohá doba a nech si ludia nepraju aby dozriala…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *