Home / SLOVENSKO / Alexander plánoval útočiť v škole sekerou, už čelí obžalobe

Alexander plánoval útočiť v škole sekerou, už čelí obžalobe

24.2.2023 (SITA.sk) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry dnes podal na Špecializovaný trestný súd obžalobu na mladistvého Alexandra P. pre zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy. Ako špeciálna prokuratúra informuje na sociálnej sieti, skutku sa mal obžalovaný dopustiť tak, že si do školy priniesol sekeru, s ktorou mal v úmysle usmrtiť spolužiakov a niektorých členov pedagogického zboru.

Národná kriminálna agentúra ešte v októbri 2022 v obci Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica zadržala 14-ročného Alexandra a obvinila ho z prípravy obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Žiak ôsmej triedy totiž podľa medializovaných informácií prišiel do školy v mieste svojho bydliska so sekerou a mal v úmysle ňou napadnúť učiteľov aj spolužiakov. Svoj zámer však nestihol uskutočniť.

Viac k témam: Krimi, Učiteľka, Vyhrážanie zabitím
Zdroj: SITA.sk – Alexander plánoval útočiť v škole sekerou, už čelí obžalobe © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovensko má novú mládežnícku delegátku pri OSN, bude ňou študentka Právnickej fakulty UK Sofia Šillerová

Má 23 rokov a pochádza z Nitry, je študentkou spojeného ekonomicko-právnického odboru.

Jeden komentár

  1. toto je vysledok kam vedie tento rezim mladych ludi, ja ked som mal 14 rokov v roku 1961 roku som vedel, ze sekera sa pouziva v pivnici na sekanie dreva…eto vsio…je toto úbohá doba a nech si ludia nepraju aby dozriala…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *