Home / SLOVENSKO / Čaputová: Ak by Putin chcel mier, môže nariadiť stiahnutie vojakov z Ukrajiny. Už 365 dní však ukazuje pravý opak

Čaputová: Ak by Putin chcel mier, môže nariadiť stiahnutie vojakov z Ukrajiny. Už 365 dní však ukazuje pravý opak

24.2.2023 (SITA.sk) – Presne pred rokom Rusko rozpútalo na Ukrajine vojnu, ktorá sa svojím rozsahom a charakterom podľa prezidentky Zuzany Čaputovej úplne vymyká z úrovne európskej civilizácie 21. storočia.

Niet pochýb, kto je agresor

Žiadna zámienka, žiadna výhovorka Kremľa nemôže ospravedlniť utrpenie, ktoré Ukrajincom svojou agresiou spôsobili,“ napísala na sociálnej sieti prezidentka, podľa ktorej sú masové hroby, mučenie či odvlečení ľudia každodennou realitou častí Ukrajiny, kam vstúpili ruskí vojaci.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V tejto vojne podľa Čaputovej nie sú najmenšie pochybnosti, kto je agresor a kto sa bráni a ani o tom, kto chce vojnu a kto chce mier.

Putin nám dokazuje, že mier nechce

Ak by si Vladimír Putin želal mier, môže kedykoľvek nariadiť stiahnutie svojich vojakov z Ukrajiny. On však už 365 dní ukazuje, že si želá pravý opak,“ skonštatovala prezidentka a dodala, že solidarita svetového spoločenstva s Ukrajinou je preto nevídane silná.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Uvedomujeme si, že naša pomoc je pomocou ľuďom v nešťastí, našim susedom, s ktorými tu budeme spolunažívať veky, bez ohľadu na politické garnitúry na jednej či druhej strane hraníc,“ dodala na záver prezidentka, podľa ktorej žijeme neľahké časy a zažívame krízy, o ktorých sme si mysleli, že už patria do minulosti.

Zuzana Čaputová je však presvedčená, že ich zvládneme, ak aj naďalej zachováme pokoj a rozvahu, budeme sa riadiť pravdou a nepodľahneme strachu, lži a manipuláciám.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Kremeľ, Prezidentka SR, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Čaputová: Ak by Putin chcel mier, môže nariadiť stiahnutie vojakov z Ukrajiny. Už 365 dní však ukazuje pravý opak © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívny ozbrojený muž v centre Bratislava napádal ľudí, policajti ho spacifikovali

Muž počas úteku zahodil na zem nôž, ktorý policajti zaistili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *