Home / SVET / OSN vyzvala Rusko na ukončenie bojov na Ukrajine, rezolúciu odmietla aj Sýria a ďalších šesť krajín

OSN vyzvala Rusko na ukončenie bojov na Ukrajine, rezolúciu odmietla aj Sýria a ďalších šesť krajín

24.2.2023 (SITA.sk) – Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov vo štvrtok schválilo rezolúciu, ktorá vyzýva Rusko, aby ukončilo boje na Ukrajine a stiahlo svoje sily. Za rezolúciu, ktorú načrtla Ukrajina po konzultáciách so svojimi spojencami, hlasovalo 141 krajín, sedem bolo proti a 32 štátov sa zdržalo hlasovania.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba uviedol, že hlasovanie bolo ďalším dôkazom, že nielen Západ podporuje jeho krajinu. „Mnohé štáty Latinskej Ameriky, Afriky, Ázie hlasovali za,“ dodal.

Poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan označil hlasovanie Valného zhromaždenia OSN za „demonštráciu podpory Ukrajine a za jasnú obranu slobody ľudí v celom svete“. Ku krajinám, ktoré rezolúciu odmietli, patrili Rusko, Bielorusko, Nikaragua, Sýria, Severná Kórea, Eritrea a Mali.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Hlasovanie, rusko-ukrajinský konflikt, Valné zhromaždenie
Zdroj: SITA.sk – OSN vyzvala Rusko na ukončenie bojov na Ukrajine, rezolúciu odmietla aj Sýria a ďalších šesť krajín © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Plaváková označila situáciu okolo šéfa parlamentu za zvláštnu a je toho názoru, že koalícia sa nevie dohodnúť

Lucia Plaváková poukázala, že od prezidentských volieb už uplynul určitý čas, no stále nie je jednoznačne známa konkrétna nominácia na túto pozíciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *