Home / EKONOMIKA / Počet nových nezamestnaných v USA minulý týždeň klesol, trh práce zostáva napriek zvyšovaniu úrokových sadzieb odolný

Počet nových nezamestnaných v USA minulý týždeň klesol, trh práce zostáva napriek zvyšovaniu úrokových sadzieb odolný

23.2.2023 (SITA.sk) – Počet nových nezamestnaných Američanov, ktorí požiadali o štátnu podporu, minulý týždeň klesol. Trh práce v USA tak zostáva odolný napriek tomu, že americký Federálny rezervný systém zvyšuje úrokové sadzby s cieľom schladiť ekonomiku.

Počet nových žiadateľov o štátne dávky v nezamestnanosti v týždni končiacom sa 18. februára sa znížil o 3-tisíc na 192-tisíc. Informovalo o tom vo štvrtok americké ministerstvo práce. Počet nových nezamestnaných tak bol už šiesty týždeň v rade pod hranicou 200-tisíc.

Štvortýždňový priemerný počet nových nezamestnaných, ktorý vyrovnáva volatilitu medzi jednotlivými týždňami, stúpol o 1 500 na 191 250. Už piaty týždeň v rade však zostal pod úrovňou 200-tisíc.

Viac k témam: Nezamestnanosť, Trh práce
Zdroj: SITA.sk – Počet nových nezamestnaných v USA minulý týždeň klesol, trh práce zostáva napriek zvyšovaniu úrokových sadzieb odolný © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Odložiť voľby na september bolo podľa Šimečku chybou. Strany vyzýva, aby spolupracovali aspoň pri čerpaní z Plánu obnovy

 Zdôraznil, že nesmieme dovoliť, aby pokračujúci chaos a konflikty premárnili miliardy, ktoré sú určené pre budúcnosť krajiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *