Home / SLOVENSKO / Organizácia Človek v ohrození poskytla na pomoc Ukrajine viac ako sedem miliónov eur, na Slovensku aj integruje odídencov

Organizácia Človek v ohrození poskytla na pomoc Ukrajine viac ako sedem miliónov eur, na Slovensku aj integruje odídencov

23.2.2023 (SITA.sk) – Od začiatku vojny na Ukrajine vo februári 2022 poskytla organizácia Človek v ohrození pomoc pre viac než 200-tisíc tamojších ľudí v celkovej hodnote viac ako 7 000 000 eur. Ako mimovládka informuje v tlačovej správe, tím pomáhajúci Ukrajine momentálne zahŕňa 55 zamestnancov.

Vyzbierané finančné prostriedky

Celkovo sa organizácii podarilo vyzbierať viac než 10 000 000 eur, pričom na pomoc z vyzbieranej sumy išlo približne 4 000 000 eur. K nim sa pridalo 3 000 000 eur od inštitucionálnych donorov. Zvyšné finančné prostriedky budú podľa mimovládnej organizácie použité na pomoc v budúcom období.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Je neuveriteľné, že vojna za našimi hranicami už trvá rok, rovnako ako sa ťažko príjme, že vôbec začala. Sme vďační, že v tejto situácii ako organizácia dokážeme pomáhať zmierňovať dopady a vytvárať dôstojnejšie podmienky pre ľudí, ktorí pred vojnou utekajú do bezpečia,“ uviedla riaditeľka organizácie Andrea Najvirtová.

Začlenenie do slovenskej spoločnosti

Okrem pomoci ľuďom na Ukrajine podľa nej mimovládka pomáha aj Ukrajincom na Slovensku zorientovať sa v slovenskom systéme a začleniť sa do slovenskej spoločnosti.

Aktivity organizácie na pomoc Ukrajine je možné podporiť na stránke: https://clovekvohrozeni.sk/humanitarna-pomoc/pomoc-na-ukrajine-kontakty-a-informacie/

Viac k témam: Humanitárna pomoc, Mimovládne organizácie, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Organizácia Človek v ohrození poskytla na pomoc Ukrajine viac ako sedem miliónov eur, na Slovensku aj integruje odídencov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívny ozbrojený muž v centre Bratislava napádal ľudí, policajti ho spacifikovali

Muž počas úteku zahodil na zem nôž, ktorý policajti zaistili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *