Home / SLOVENSKO / Jazda jedenásť ročného dieťaťa v Seredi mohla skončiť tragicky, zodpovedať sa bude majiteľka vozidla

Jazda jedenásť ročného dieťaťa v Seredi mohla skončiť tragicky, zodpovedať sa bude majiteľka vozidla

22.2.2023 (SITA.sk) – Polícia sa zaoberá prípadom 11-ročného chlapca, ktorý v utorok v Seredi v okrese Galanta šoféroval vozidlo Audi A4.

Nezodpovednosť dospelých

Okrem maloletého vodiča sa v aute viezla aj jeho stará mama spolu s majiteľkou vozidla. Policajti ich vzali na policajné oddelenie.

„Okolnosti, za ktorých chlapec šoféroval, naďalej preverujeme. Vzhľadom k tomu, že dieťa nie je možné postihnúť za priestupok, polícia rieši osoby, ktoré mu umožnili auto šoférovať.“

Vinný je majteľ vozidla

„V zmysle zákona o priestupkoch je za priestupok v doprave spoluzodpovedná majiteľka vozidla,“ informovala trnavská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová. Zároveň dodala, že zveriť auto dieťaťu je nielen protiprávne, ale aj maximálne nezodpovedné a najmä veľmi riskantné.

Antalová zdôraznila, že dospelí nemôžu zveriť auto deťom ani na krátku jazdu. V prípade vážnej nehody by nebolo brané na zodpovednosť maloleté dieťa, ale tí, ktorí mu šoférovanie umožnili.

Zdroj: SITA.sk – Jazda jedenásť ročného dieťaťa v Seredi mohla skončiť tragicky, zodpovedať sa bude majiteľka vozidla © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ficova vláda chce zrušiť Radu pre štátnu službu, ktorú pred rokmi sama navrhla. SaS považuje návrh za nelegitímny

Každý rok narastá nielen počet štátnych úradníkov, dohodárov, ale aj osobné platy, ktoré sa pohybujú v rozmedzí od 5 000 do 20-tisíc eur, poukázal Vladimír Ledecký.

Jeden komentár

  1. tie dve zenske asi nemaju vsetkych pohromade…a to som sa slusne vyjadril…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *