Home / SLOVENSKO / Jazda jedenásť ročného dieťaťa v Seredi mohla skončiť tragicky, zodpovedať sa bude majiteľka vozidla

Jazda jedenásť ročného dieťaťa v Seredi mohla skončiť tragicky, zodpovedať sa bude majiteľka vozidla

22.2.2023 (SITA.sk) – Polícia sa zaoberá prípadom 11-ročného chlapca, ktorý v utorok v Seredi v okrese Galanta šoféroval vozidlo Audi A4.

Nezodpovednosť dospelých

Okrem maloletého vodiča sa v aute viezla aj jeho stará mama spolu s majiteľkou vozidla. Policajti ich vzali na policajné oddelenie.

„Okolnosti, za ktorých chlapec šoféroval, naďalej preverujeme. Vzhľadom k tomu, že dieťa nie je možné postihnúť za priestupok, polícia rieši osoby, ktoré mu umožnili auto šoférovať.“

Vinný je majteľ vozidla

„V zmysle zákona o priestupkoch je za priestupok v doprave spoluzodpovedná majiteľka vozidla,“ informovala trnavská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová. Zároveň dodala, že zveriť auto dieťaťu je nielen protiprávne, ale aj maximálne nezodpovedné a najmä veľmi riskantné.

Antalová zdôraznila, že dospelí nemôžu zveriť auto deťom ani na krátku jazdu. V prípade vážnej nehody by nebolo brané na zodpovednosť maloleté dieťa, ale tí, ktorí mu šoférovanie umožnili.

Zdroj: SITA.sk – Jazda jedenásť ročného dieťaťa v Seredi mohla skončiť tragicky, zodpovedať sa bude majiteľka vozidla © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd opätovne zrušil zasadnutia vo veci expolicajta Kučerku, ďalšie termíny zostávajú v platnosti

Bývalý vyšetrovateľ NAKA Marián Kučerka, ktorý je neprávoplatne odsúdený za prijímanie úplatku, sa momentálne nachádza v Bosne a Hercegovine, kde požiadal o azyl.

Jeden komentár

  1. tie dve zenske asi nemaju vsetkych pohromade…a to som sa slusne vyjadril…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *