Home / SVET / Španielske tanky Leopard 2 už čoskoro na Ukrajine, ďalšia európska krajina sa rozhodla pomôcť

Španielske tanky Leopard 2 už čoskoro na Ukrajine, ďalšia európska krajina sa rozhodla pomôcť

22.2.2023 (SITA.sk) – Španielska ministerka obrany Margarita Roblesová potvrdila, že jej krajina dodá Ukrajine šesť obnovených tankov Leopard 2 A4. Ministerka dodala, že cieľom je, aby tanky boli na Ukrajine do konca marca alebo začiatkom apríla. Informuje o tom web Kyiv Independent, ktorý cituje španielsky denník El País.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Španielsko sa tak v dodávkach tankov Ukrajine pripája k rozširujúcej sa koalícii západných spojencov. Poľské ministerstvo zahraničných vecí v utorok uviedlo, že Varšava poskytne Kyjevu štrnásť tankov Leopard 2 v priebehu najbližších dvoch až troch týždňov po tom, ako sa ukončí výcvik ukrajinských vojakov.

Šéf diplomacie Európskej únie Josep Borrell pre týždňom vyzval krajiny vlastniace moderné tanky, ktoré „len stoja a padá na nich prach“, aby ich poslali Ukrajine tak rýchlo, ako je to možné. Dodal pritom, že jar a leto tohto roku budú rozhodujúce pre výsledok ruskej vojny proti Ukrajine.

Viac k témam: Bojový tank Leopard 2A4, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Španielske tanky Leopard 2 už čoskoro na Ukrajine, ďalšia európska krajina sa rozhodla pomôcť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd USA umožnil bývalému prezidentovi Trumpovi zúčastniť sa na primárkach vo všetkých štátoch

Zamietol tak pokusy štátov, ktoré chceli zablokovať túto možnosť pre jeho rolu pri nepokojoch v Kapitole v januári 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *