Home / SLOVENSKO / Platforma okolo Hlinu opúšťa Dobrú voľbu, o predvolebnej spolupráci má iné predstavy a problémom je aj Hlas-SD

Platforma okolo Hlinu opúšťa Dobrú voľbu, o predvolebnej spolupráci má iné predstavy a problémom je aj Hlas-SD

22.2.2023 (SITA.sk) – Platforma Umiernení opúšťa stranu Dobrá voľba a Umiernení. Dôvodom je nesúhlas s rozhodnutím predsedníctva strany zo dňa 11. februára vstúpiť do rokovania o predvolebnej spolupráci s Hlasom-SD. Informoval o tom šéf Umiernených Alojz Hlina v stanovisku na sociálnej sieti.

„Platforma Umiernených má inú predstavu o tom, s kým a ako spolupracovať v nadchádzajúcich voľbách. Platforma preto nebude pokračovať v spolupráci so stranou Dobrá voľba v rámci jednej strany,“ uviedol.

Predstavy o spolupráci sú odlišné

Dodal, že predstavy o spolupráci s inými politickými stranami sú natoľko zásadne odlišné, že im neumožňujú ďalej spolupôsobiť v rámci jedného politického zoskupenia a rozdelenie bude korektné voči kolegom aj verejnosti.

Podľa Hlinu sa platforma Umiernených určite nebude transformovať na politickú stranu do najbližších volieb. „V období do volieb 2023 budeme pôsobiť ako občianska názorová platforma a vyvíjať činnosť smerom k tomu, aby stredopravé nepopulistické politické formácie uspeli vo voľbách,“ skonštatoval.

Nebude na kandidátke Hlasu

Podpredseda Dobrej voľby Rado Baťo reagoval na tieto informácie vyhlásením, že nebude na kandidátke Hlasu-SD.

„Nebudem, nenechajte sa dopliesť novinovými titulkami. Ale na rozdiel od niektorých (čoskoro ex-) kolegov v strane, sa nebudem ani hádzať o zem a teatrálne odchádzať preč pri myšlienke, že by Dobrá voľba mala rokovať s Pellegrinim. Lebo najväčším nešťastím v politike sú ľudia, pre ktorých je od rána do večera najdôležitejšia jediná téma – oni sami a ich morálna nadradenosť,“ povedal Baťo a dodal, že o ďalších politických krokoch budú informovať, „keď bude o čom.“

Pravičiarom komplet preskočilo

Na margo aktuálneho vývoja rokovaní o spájaní v ich časti politického spektra povedal, že má pocit, že „pravičiarom komplet preskočilo. Vidieť v Hegerovi záchrancu demokratických síl, je prejavom úplnej straty súdnosti,“ domnieva sa.

Podotkol, že zažil krach rokovaní o spájaní medzi Andrejom Kiskom a PS/Spolu v roku 2020, ktorého dôsledky boli pre slovenskú politiku zničujúce.

„Teraz sa situácia opakuje v horšom garde, s podstatne slabšími hráčmi a malou podporou. Obávam sa, že výsledok bude smrteľná rana pre stredopravú politiku,“ zhodnotil Baťo.

Viac k témam: Odchod zo strany, Politická kríza, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Spolupráca
Zdroj: SITA.sk – Platforma okolo Hlinu opúšťa Dobrú voľbu, o predvolebnej spolupráci má iné predstavy a problémom je aj Hlas-SD © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovensko má novú mládežnícku delegátku pri OSN, bude ňou študentka Právnickej fakulty UK Sofia Šillerová

Má 23 rokov a pochádza z Nitry, je študentkou spojeného ekonomicko-právnického odboru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *