Home / SLOVENSKO / Smer-SD vyzýva na schválenie skorších predčasných volieb, zmena termínu je podľa Pčolinského stále možná

Smer-SD vyzýva na schválenie skorších predčasných volieb, zmena termínu je podľa Pčolinského stále možná

12.2.2023 (SITA.sk) – Všetkých 27 poslancov strany Smer-SD podporí návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze alebo na uznesenie na schválenie skoršieho termínu predčasných volieb. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedal podpredseda strany Richard Takáč. Zároveň spomenul možný termín konania volieb v júni.

Skorší termín volieb

Mali sme možnosť teraz počúvať dva týždne v každej diskusii, že zostatky vládnej koalície sa hádali o tom, že v podstate nikto nepovedal septembrový termín,“ povedal Takáč.

Zároveň vyzval ostatné politické strany, aby iniciatívu strany Smer-SD podporili. Takáč doplnil, že skorší termín volieb by vyriešil aktuálnu chaotickú situáciu v krajine.

Zmena je podľa Pčolinského možná

Poslanec Peter Pčolinský (Sme rodina) v reakcii uviedol, že z hľadiska legislatívnych postupov je napriek tomu, že už bol termín volieb schválený na 30. septembra zmena termínu možná.

V prípade takéhoto uznesenia som presvedčený, že hnutie Sme rodina bude hovoriť to, čo predtým, to znamená, že sme pripravení podporiť čo najskorší termín konania predčasných volieb,“ zdôraznil Pčolinský.

Krúpa podobné iniciatívy očakával

Poslanec Juraj Krúpa (SaS) v tejto súvislosti uviedol, že podobné iniciatívy očakával. „Pretože uznesenie parlamentu sa dá vždy zmeniť,“ vysvetlil.

Strana SaS podľa neho počká, s čím konkrétne príde Smer-SD, a ako sa situácia v parlamente bude vyvíjať. „Môžeme si k tomu sadnúť v parlamente a môžeme sa o tom baviť,“ dodal Krúpa.

Viac k témam: Opozícia, politická diskusia, Politická kríza, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Smer-SD vyzýva na schválenie skorších predčasných volieb, zmena termínu je podľa Pčolinského stále možná © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

O novom predsedovi strany Hlas-SD rozhodne snem, ten sa bude konať 1. júna v Košiciach

Matúš Šutaj Eštok zdôraznil, že chcú, aby Hlas prežil odchod svojho predsedu Petra Pellegriniho, ktorý bol nedávno zvolený za prezidenta SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *