Home / SVET / Bytovku v Novosibirsku zničil výbuch a následný požiar. Zahynulo najmenej sedem ľudí vrátane dvojročného dieťaťa

Bytovku v Novosibirsku zničil výbuch a následný požiar. Zahynulo najmenej sedem ľudí vrátane dvojročného dieťaťa

9.2.2023 (SITA.sk) – Pri požiari bytového domu v ruskom meste Novosibirsk prišlo vo štvrtok o život najmenej sedem ľudí vrátane dvojročného dieťaťa. Príčinou nešťastia bola s najväčšou pravdepodobnosťou explózia plynu.

Regionálny gubernátor Andrej Travnikov povedal, že do nemocnice previezli deväť ľudí, pričom dvaja sú na oddelení intenzívnej starostlivosti. „Zranenia sú rôzneho charakteru, sú to kombinácie rôznych zranení, popáleniny a otravy oxidom uhoľnatým,“ povedal Travnikov.

Explózia spôsobila zrútenie dvoch vchodov päťposchodovej budovy, pričom následný požiar zničil 30 bytov. Novosibirsk je najväčšie mesto na Sibíri a tretie najľudnatejšie mesto v Rusku.

Viac k témam: Výbuch domu, Výbuch plynu
Zdroj: SITA.sk – Bytovku v Novosibirsku zničil výbuch a následný požiar. Zahynulo najmenej sedem ľudí vrátane dvojročného dieťaťa © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Briti zvažujú presun výcviku vojakov na Ukrajinu, pre Rusov budú inštruktori legálnym cieľom, tvrdí Medvedev

Spojené kráľovstvo a ostatní členovia NATO sa doteraz vyhýbali zriadeniu vojenskej prítomnosti na Ukrajine, aby znížili riziko priameho konfliktu s Ruskom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *