Home / SVET / SpaceX obmedzil Ukrajine satelitný internet z dôvodu, že ho armáda mala využívať na ovládanie svojich dronov

SpaceX obmedzil Ukrajine satelitný internet z dôvodu, že ho armáda mala využívať na ovládanie svojich dronov

9.2.2023 (SITA.sk) – Americká spoločnosť SpaceX obmedzila Ukrajine schopnosť používať satelitný internetový systém Starlink na vojenské účely. Ako referuje spravodajský web BBC, učinila tak po správach, že ho Kyjiv využil na ovládanie dronov.

Terminály siete Starlink, ktoré začali na Ukrajinu dodávať vlani na jar, umožnili ukrajinskej armáde bojovať a zostať v spojení, i keď ruské vojská zničili telefónne a internetové siete v krajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hovorí sa však aj o tom, že Ukrajinci túto technológiu použili na zacielenie ruských pozícií, čím údajne porušili politiku spoločnosti SpaceX.

Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak odkázal spoločnosti SpaceX, že si musí vybrať, na ktorej strane stojí – či sa pripojí k Ukrajine a „právu na slobodu“ alebo si vyberie Rusko a „jeho právo zabíjať a obsadzovať územia“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Starlink Internet Services
Zdroj: SITA.sk – SpaceX obmedzil Ukrajine satelitný internet z dôvodu, že ho armáda mala využívať na ovládanie svojich dronov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zničenie priehrady Kachovka je najhoršia ekologická katastrofa v Európe od Černobyľu, niekoľko ľudí je nezvestných

Podľa ukrajinského ministerstva obrany zomrelo v utorok po zničení priehrady 300 zvierat v zoo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *