Home / SVET / Kim vyzval armádu na preukázanie „neporovnateľnej vojenskej sily“ a spustenie novej fázy rozvoja

Kim vyzval armádu na preukázanie „neporovnateľnej vojenskej sily“ a spustenie novej fázy rozvoja

7.2.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 7. februára, 9:27

Severokórejský vodca Kim Čong-un nariadil svojej armáde, aby rozšírila svoje bojové cvičenia a zlepšila pripravenosť na vojnu. Týmito vyjadreniami ešte viac eskaloval napätie so susednými krajinami a Spojenými štátmi.

Kim v pondelok predsedal zasadnutiu Ústrednej vojenskej komisie vládnucej Strany pracujúcich. Povzbudil na nej ozbrojené sily, aby vykonali „večne víťazné činy“, preukázali „neporovnateľnú vojenskú silu“ a spustili novú fázu rozvoja.

Zasadnutie sa konalo v čase, keď prichádzajú signály, že Severná Kórea plánuje vojenskú prehliadku, ktorá môže byť príležitosťou na prezentáciu najnovšieho arzenálu z jej rastúceho programu jadrových zbraní a rakiet, ktorý vyvoláva obavy pre Spojené štáty a ich spojencov v Ázii.

Viac k témam: Armáda, ozbrojené sily
Zdroj: SITA.sk – Kim vyzval armádu na preukázanie „neporovnateľnej vojenskej sily“ a spustenie novej fázy rozvoja © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kanada uvalila ďalšie sankcie voči ruských jednotlivcom a firmám, ktoré pomáhajú agresii na Ukrajine

Sankcie sú namierené proti dvom osobám a šiestim lodným firmám.

Jeden komentár

  1. desiatky rokov mam moznost sledovat ako Zapad na cele s USA ohrozoval samotnu existenciu KLDR, Zapad eskaloval jednu vlnu nivocenia KLDR za druhou a zrazu teraz KLDR eskaluje napatie s USA a ich spojnecov…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *