Home / SVET / Ruské sily údajne masovo spaľujú ukrajinské knihy, najmä beletriu

Ruské sily údajne masovo spaľujú ukrajinské knihy, najmä beletriu

5.2.2023 (Webnoviny.sk) – Ruské sily údajne zhabali ukrajinské knihy z knižníc a škôl v okupovanej Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny a spálili ich ich v teplárňach. Tvrdí to Centrum národného odporu, ktoré je organizáciou ukrajinských špeciálnych síl.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V okupovanom meste Roveňky sa podľa správy tejto organizácie ukrajinské knihy, predovšetkým beletria, spaľujú masovo. Proruské sily v okupovanej Luhanskej oblasti už skôr prikázali v školách a knižniciach regiónu skonfiškovať 365 edícií ukrajinských kníh. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Rusko sa od začiatku invázie na Ukrajinu cielene snaží ukrajinským deťom vštepovať svoju propagandu prostredníctvom vzdelávania na okupovaných územiach. Poradkyňa ukrajinského prezidenta pre práva detí Daria Herasymčuková 18. januára informovala, že Rusko unieslo takmer 14-tisíc ukrajinských detí. Z nich sa len 125 vrátilo na Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: pálenie kníh, rusko-ukrajinský konflikt, Únos detí, vojenská invázia, vojnoví zajatci
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské sily údajne masovo spaľujú ukrajinské knihy, najmä beletriu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu v Košiciach roztancovala štvorylka, zapojilo sa 2 468 ľudí (video)

Štvorylka sa tancuje vo viac než 50 mestách v Európe a samotný projekt začal v roku 2002. Košice sa pred niekoľkými rokmi stali lídrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *