Home / SVET / Kontroly na hraniciach Česka so Slovenskom skončia 4. februára, potvrdil minister Mikulec

Kontroly na hraniciach Česka so Slovenskom skončia 4. februára, potvrdil minister Mikulec

1.2.2023 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 1. februára 2023, 17:04

Minister vnútra SR Roman Mikulec v stredu prijal od českého ministra vnútra Víta Rakušana informáciu o ukončení kontrol na hraniciach medzi Slovenskom a Českou republikou. Kontroly budú ukončené v noci zo soboty na nedeľu.

„Kontroly na slovensko-českých hraniciach končia 4. februára. Od 5. februára tak nebudú stále hraničné kontroly,“ oznámil  ešte skôr Rakušan.

Mimoriadne opatrenie zaviedlo Česko na konci septembra. „Od začiatku kontinuálne hovorím, že účinným krokom voči nelegálnej migrácii je spoločný postup Európy,“ uviedol Mikulec a dodal, že ide najmú o spoločnú ochranu vonkajších schengenských hraníc.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Hraničné kontroly medzi Českom, Rakúskom a Slovenskom (fotografie)

„Spolu s kolegami z ďalších európskych krajín budeme pokračovať v aktívnom dialógu k tejto téme, naďalej trvám na sprísnení návratovej politiky, EÚ tiež musí zvýšiť tlak na krajiny pôvodu a tranzitu nelegálnych migrantov,“ upresňuje minister. Tretie krajiny, ktoré nespolupracujú pri návratoch, by to mali zo strany EÚ aj pocítiť.

„Nesmieme sa báť využívať všetky nástroje, inak si myslím, že pokrok v oblasti výkonov návratov bude i naďalej nedostatočný a tranzit cez Európu sa ľahko nezastaví,“ uzavrel Mikulec.

Viac k témam: Hranice Slovenska, Kontroly na hraniciach, Minister vnútra SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Kontroly na hraniciach Česka so Slovenskom skončia 4. februára, potvrdil minister Mikulec © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Odmietne Fínsko ponuku Turecka? Prezident Niinistö pripustil vstup do NATO ešte pred Švédskom

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan povedal, že jeho vláda bude napredovať v procese ratifikácie prihlášky Fínska do aliancie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *