Home / SVET / Západné tanky prinesú Ukrajine viac utrpenia a Európe viac napätia, tvrdí Peskov

Západné tanky prinesú Ukrajine viac utrpenia a Európe viac napätia, tvrdí Peskov

25.1.2023 (Webnoviny.sk) – Americké a európske dodávky tankov Ukrajine jej prinesú viac utrpenia a Európe viac napätia, vyhlásil v stredu hovorca Kremľa. Dmitrij Peskov pre televíziu CNN povedal, že viac zbraní nezabráni Rusku v dosiahnutí jeho cieľov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nemecká vláda v stredu potvrdila, že poskytne Ukrajine tanky Leopard 2 a schváli žiadosti ďalších krajín, ktoré by chceli spraviť to isté. Americká administratíva zase podľa nemenovaných zdrojov plánuje poslať zhruba 30 amerických tankov M1 Abrams.

Ruský veľvyslanec v USA Anatolij Antonov v utorok v noci reagoval na informácie o dodaní amerických tankov s tým, že je to provokácia a „ak sa rozhodne o presune M1 Abrams do Kyjeva, americké tanky budú bezpochyby zničené ako všetky ostatné vzorky vojenského vybavenia NATO“.

Viac k témam: Bojový tank Leopard 2A4, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský veľvyslanec
Zdroj: Webnoviny.sk – Západné tanky prinesú Ukrajine viac utrpenia a Európe viac napätia, tvrdí Peskov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Okupovaným Mariupoľom sa ozvalo päť hlasných explózií, nad mestom vraj bolo vidieť množstvo ruských lietadiel

Výbuchy podľa poradcu starostu pravdepodobne nastali na mieste, na ktoré Rusi nedávno prisunuli systémy protivzdušnej obrany a ďalšiu vojenskú techniku.

Jeden komentár

  1. celkom dobre terce pre Rusov…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *