Home / SVET / Západné tanky prinesú Ukrajine viac utrpenia a Európe viac napätia, tvrdí Peskov

Západné tanky prinesú Ukrajine viac utrpenia a Európe viac napätia, tvrdí Peskov

25.1.2023 (Webnoviny.sk) – Americké a európske dodávky tankov Ukrajine jej prinesú viac utrpenia a Európe viac napätia, vyhlásil v stredu hovorca Kremľa. Dmitrij Peskov pre televíziu CNN povedal, že viac zbraní nezabráni Rusku v dosiahnutí jeho cieľov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nemecká vláda v stredu potvrdila, že poskytne Ukrajine tanky Leopard 2 a schváli žiadosti ďalších krajín, ktoré by chceli spraviť to isté. Americká administratíva zase podľa nemenovaných zdrojov plánuje poslať zhruba 30 amerických tankov M1 Abrams.

Ruský veľvyslanec v USA Anatolij Antonov v utorok v noci reagoval na informácie o dodaní amerických tankov s tým, že je to provokácia a „ak sa rozhodne o presune M1 Abrams do Kyjeva, americké tanky budú bezpochyby zničené ako všetky ostatné vzorky vojenského vybavenia NATO“.

Viac k témam: Bojový tank Leopard 2A4, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský veľvyslanec
Zdroj: Webnoviny.sk – Západné tanky prinesú Ukrajine viac utrpenia a Európe viac napätia, tvrdí Peskov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peskov potvrdil, že Rusko začalo sťahovať svoje mierové sily z Náhorného Karabachu

Rusko nasadilo niekoľko tisíc vojakov v Náhornom Karabachu v roku 2020 po vtedajšej eskalácii konfliktu Arménska a Azerbajdžanu.

Jeden komentár

  1. celkom dobre terce pre Rusov…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *