Home / SVET / Pobaltské štáty vyzvali Nemecko, aby Ukrajine poskytlo tanky Leopard

Pobaltské štáty vyzvali Nemecko, aby Ukrajine poskytlo tanky Leopard

21.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ministri zahraničia štátov v Pobaltí v sobotu vyzvali Nemecko, aby bezprostredne poskytlo Ukrajine tanky nemeckej výroby Leopard. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to oznámil estónsky minister Urmas Reinsalu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Toto je potrebné na rýchle zastavenie ruskej agresie, pomoc Ukrajine a obnovenie mieru v Európe. Nemecko ako popredná európska mocnosť má v tomto ohľade osobitnú zodpovednosť,“ uviedol šéf estónskej diplomacie. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Nemecko v súčasnosti čelí rastúcemu tlaku týkajúcemu sa poskytnutia tankov Leopard 2 Ukrajine. Severoatlantická aliancia a Kyjev upozorňujú na potrebu posilnenia vojenskej pomoci pred možnou ruskou ofenzívou na jar. Krajiny, ktoré by chceli poskytnúť Ukrajine Leopardy, potrebujú na export povolenie od Nemecka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: nemecký tank Leopard, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, vojenská pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk – Pobaltské štáty vyzvali Nemecko, aby Ukrajine poskytlo tanky Leopard © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Okupovaným Mariupoľom sa ozvalo päť hlasných explózií, nad mestom vraj bolo vidieť množstvo ruských lietadiel

Výbuchy podľa poradcu starostu pravdepodobne nastali na mieste, na ktoré Rusi nedávno prisunuli systémy protivzdušnej obrany a ďalšiu vojenskú techniku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *