Home / SVET / V Kyjeve sa lúčili s ministrom Monastyrským a ďalšími obeťami pádu vrtuľníka, prišiel aj Zelenskyj s manželkou (video)

V Kyjeve sa lúčili s ministrom Monastyrským a ďalšími obeťami pádu vrtuľníka, prišiel aj Zelenskyj s manželkou (video)

21.1.2023 (Webnoviny.sk) – V sobotu sa uskutočnil pohreb zosnulého ukrajinského ministra vnútra Denysa Monastyrského a ďalších predstaviteľov rezortu, ktorí 18. januára zahynuli pri havárii vrtuľníka pri Kyjeve.

Na rozlúčkovom obrade sa zúčastnili poprední predstavitelia krajiny, vrátane prezidenta Volodymyra Zelenského a jeho manželky Oleny, a vyjadrili tam sústrasť príbuzným obetí nešťastia. Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov označil úmrtie Monastyrského za „osobnú stratu“ a „veľkú stratu pre štát“, pričom poznamenal, že keby ho nebolo „veľa vecí by bolo inak, on je naozaj hrdinom tohto štátu“.

„Bolesť napĺňa srdce. Neopísateľný smútok zahaľuje dušu. Ukrajina každý deň stráca svojich najlepších synov a dcéry. Vďaka za vašu dôležitú a slušnú prácu v prospech Ukrajiny. Ste navždy v našich srdciach. Vo večnej pamäti,“ napísal po pohrebe na sociálnej sieti Facebook Zelenskyj.

Pri havárii vrtuľníka v meste Brovary zahynulo dovedna 14 ľudí, vrátane všetkých osôb na palube stroja.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Tragická havária vrtuľníka v meste Brovary (fotografie)

Viac k témam: Minister vnútra, Pád vrtuľníka, Pohreb, rusko-ukrajinský konflikt, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – V Kyjeve sa lúčili s ministrom Monastyrským a ďalšími obeťami pádu vrtuľníka, prišiel aj Zelenskyj s manželkou (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusom simultánne dobytie Ukrajiny nevyšlo. Reznikov povedal, k akej zmene taktiky sa teraz zrejme uchýlia

Očakávaná ruská ofenzíva by sa podľa niektorých prognóz mohla začať už o niekoľko dní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *